Artykuł sponsorowany

Hydroizolacja tarasu – na czym to polega?

Hydroizolacja tarasu – na czym to polega?

Taras nad pomieszczeniem, to świetne rozwiązanie zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Taras jest świetnym miejscem na relaks, a często też dobrym punktem widokowym. Żeby jednak taki taras długo nas cieszył, musi zostać prawidłowo wykonany. Kluczowa jest tutaj właściwa hydroizolacja. Na czym polega hydroizolacja tarasów? Przekonaj się, czytając nasz krótki poradnik.

Taras – dodatkowa przestrzeń do rekreacji relaksu

Kiedy nie mamy dużego ogrodu, taras nad pomieszczeniem może stać się dodatkowym miejscem do rekreacji i relaksu na świeżym powietrzu. Realizacja takiego projektu musi jednak uwzględniać hydroizolację tarasu – w przeciwnym wypadku deszcze i opadu śniegu mogą spowodować przeciekanie tarasu i zalanie pomieszczenia, które się pod nim znajduje. Błędnie wykonana izolacja tarasu może być powodem bardzo poważnych problemów. Dlatego, jeśli planujemy budowę tarasu, to jego wykonanie powinniśmy zlecić naprawdę dobrym fachowcom. Duże doświadczenie w wykonywaniu tarasów, także w dużych obiektach użyteczności publicznej, posiadają pracownicy firmy Service-Bud.

Hydroizolacja tarasu – jak to się robi?

Wykonanie właściwej hydroizolacji tarasu, wymaga rozłożenia prac budowlanych na kilka etapów. Pierwszym krokiem jest oczywiście odpowiednie przygotowanie podłoża. Powinniśmy je zagruntować, a jeśli występują tu jakieś zakrzywienia i ubytki, to powinniśmy zostać wyrównane przeznaczoną do tego rodzaju prac masą naprawczą. Po tym wstępnym przygotowaniu, fachowcy montują na tarasie szablony montażowe, które następnie zostaną wypełnione masą. Takie szablony pozwalają na wykonanie obrysu tarasy, co ułatwia później montaż profili i narożników. Kiedy ten etap jest już zakończony, przystępujemy do montażu narożników i profili – czyli elementów blacharskich. Najpierw narożnik jest kładziony w miejscu, w którym będzie zamontowany, następnie trzeba go wytrasować, i osadzić na miejscu za pomocą specjalnych kołków. Podobnie postępujemy z profilami. Kolejny etap wykonywania izolacji tarasu to nakładania warstwy hydroizolacyjnej. Specjalną, uszczelniającą masę nakładamy na miejsce montażu elementów wykonanych z blachy. Następnie je dokręcamy, kiedy masa jest jeszcze świeża. Następnie szczeliny wypełniamy sylikonem, a w  narożnikach układamy warstwę hydroizolacji ze specjalną taśmą uszczelniającą. Kiedy taśma jest już wtopiona, nakładamy pierwsza warstwę hydroizolacji na cała powierzchnię tarasu. Po kilku godzinach nakłada się kolejną warstwę. Dopiero po dobie od nałożenia drugiej warstwy, można zabrać się za wykończenie tarasu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz