Artykuł sponsorowany

Hydroizolacja fundamentów budynków materiałami WEBER-DEITERMANN

Hydroizolacja fundamentów budynków materiałami WEBER-DEITERMANN

Prawidłowo wykonane fundamenty obiektów budowlanych mają wpływ na ich osiadanie i stabilność. Niezbędne jest zabezpieczenie tych elementów konstrukcyjnych przed wnikaniem wody gruntowej oraz wilgoci. W tym celu wykonuje się hydroizolację, do które powinno wykorzystywać się kompletne systemy, czyli produkty z jednej grupy. Warto korzystać z chemii budowlanej uznanych producentów, na przykład marki WEBER-DEITERMANN.

Jakie znaczenie ma hydroizolacja?

Fundamenty stanowią bezsprzecznie najważniejszy element konstrukcyjny każdego budynku, niezależnie od jego przeznaczenia. To one są odpowiedzialne na przekazywanie wszelkich obciążeń na grunt, co przekłada się na stabilność budowli. Ich prawidłowe wykonanie, a takze zabezpieczenie przed wnikaniem wody gruntowej zapobiega obniżeniu trwałości materiałów budowlanych oraz spoiw. W celu uniknięcia takich problemów stosuje się kompletne systemy hydroizolacyjne marki WEBER-DEITERMANN, które można zakupić między innymi w sklepie budowlanym Technogips, znajdującym się w Częstochowie. Stosowanie produktów od jednego producenta daje zdecydowanie większą gwarancję skutecznej ochrony konstrukcji przed agresywnym działaniem wilgoci.

Jakie cechy ma prawidłowe zabezpieczenie?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że istnieją różne rodzaje produktów hydroizolacyjnych, które dzieli się na mineralne mikrozaprawy lub bitumiczne masy uszczelniające. Wykonana za ich pomocą hydroizolacja powinna przede wszystkim być elastyczna, aby nie ulegała rozszczelnieniu w razie pęknięcia bądź zarysowania podłoża. To bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o ochronę fundamentów przed wodą i wilgocią. Ponadto dodatkowym ułatwieniem będzie również szybkie wiązanie się materiału po nałożeniu, co cechuje właśnie produkty marki WEBER-DEITERMANN. Ponadto taki rodzaj chemii budowlanej musi mieć dobrą przyczepność do podłoża bez względu na jego typ – cegła, pustaki ceramiczne, beton, bloczki silikatowe etc.

W jaki sposób wykonuje się hydroizolację?

Przed nałożeniem jakichkolwiek produktów na ścianę fundamentową należy ją odpowiednio przygotować. Chodzi o oczyszczenie powierzchni z zabrudzeń i ewentualnych pozostałości po zaprawie murarskiej, a także pozbawienie jej wystających elementów, spękań bądź ubytków. Wszystko to ma bowiem negatywny wpływ na przyczepność masy hydroizolacyjnej. Dopiero po tym etapie można przejść do wykonania izolacji poziomej z masy mineralnej webertec Superflex D3 lub weber.tec 824.

Przed nałożeniem warstwy produktu polimerowo-bitumicznego, konieczne jest zagruntowanie podłoża produktem weber.tec 901. Na tak przygotowanym można aplikować izolację właściwą weber.tec Superflex 10 bądź webertec bitumal. Następnie zaleca się nałożenie siatki z włókna szklanego, a na nią zamocowanie styropianu o wysokiej wytrzymałości. Chroni on hydroizolację przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także ociepla ściany fundamentowe. Przykleja się go również za pomocą wspomnianej już masy polimerowo-bitumicznej. Dopiero tak wykonane zabezpieczenie przeciwwodne można wykończyć materiałami przewidzianymi w projekcie budynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz