Artykuł sponsorowany

HIFU – nieinwazyjny lifting twarzy w gabinecie medycyny estetycznej profesora Romualda Olszańskiego

HIFU – nieinwazyjny lifting twarzy w gabinecie medycyny estetycznej profesora Romualda Olszańskiego

Upływ czasu ma niszczące działanie na naszą urodę. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają jednak zmniejszyć te efekty. Do najczęściej wykonywanych należy między innymi lifting twarzy, którego celem jest skorygowanie lub przywrócenie właściwego kształtu twarzy. Służy on podniesieniu skóry oraz redukcji zmarszczek. Obok chirurgicznego liftingu na uwagę zasługuje też nieinwazyjny lifting, czyli zabieg HIFU.

Jakie jest zastosowanie zabiegu HIFU?

HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, to technologia wykorzystująca skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Na gruncie medycyny znana jest od wielu lat, a stosowana jest w leczeniu nowotworów, w tym raka prostaty. W gabinecie medycyny estetycznej, który prowadzi profesor dr hab. Romuald Olszański zabieg HIFU wykorzystywany jest podczas liftingu twarzy. Ponadto sprawdza się też przy ujędrnianiu skóry i coraz częściej wykorzystywany jest na potrzeby odchudzania. Przeważnie wykonywany jest na skórze twarzy i szyi. Zwiększa produkcję elastyny i włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się gładsza, a jej napięcie ulega poprawie. Tym samym następuje redukcja zmarszczek, owal twarzy zostaje odmłodzony, a proces starzenia się skóry opóźniony.

Wskazaniem do zastosowania technologii HIFU będzie zatem chęć osiągnięcia wymienionych wyżej efektów. Pamiętać jednak należy, że nawet w przypadku niechirurgicznego liftingu twarzy istnieją pewne przeciwskazania. Przeprowadzenie zabiegu uniemożliwia choroba nowotworowa, choroba serca, choroba skóry, dermatoza, rany, a także skłonność do powstawania keloidów, epilepsja, niewyrównana cukrzyca czy przewlekłe choroby neurologiczne. Zabiegowi HIFU nie powinny poddawać się również osoby zażywające pewne leki, w tym przeciwzapalne, czy też posiadające rozruszniki serca i inne metalowe implanty. Lifting z użyciem skupionej wiązki fal dźwiękowych nie jest również wskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Jak przebiega nieinwazyjny lifting twarzy?

Zabieg HIFU charakteryzuje się wysoką skutecznością pod warunkiem, że na jego wykonanie udamy się do sprawdzonego i uznanego gabinetu medycyny estetycznej. O jakości usług gabinetu prowadzonego przez profesora Romualda Olszańskiego świadczą zarówno liczne certyfikaty, wystawione między innymi przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, jak i pozytywne opinie klientów. Udział specjalisty w zabiegu z użyciem ultradźwięków to konieczność także ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, nieumiejętne operowanie urządzeniem do ich emisji może bowiem prowadzić do oparzeń kości. Sam lifting twarzy trwa około pół godziny i przynosi widoczne zmiany bezpośrednio po przeprowadzeniu. Pełne efekty widoczne są jednak dopiero po upływie kilku miesięcy, kiedy kończy się proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu.

Pierwszy etap zabiegu obejmuje nałożenie żelu w miejscu, do którego następnie lekarz medycyny estetycznej przykłada aparat HIFU. U osób o niskim progu bólu może wystąpić pewien dyskomfort i w takich przypadkach można zastosować krem znieczulający. Pacjent może odczuwać lekkie ukłucia o intensywności proporcjonalnej do mocy użytej fali. W wyniku działania ultradźwięków dochodzi do ujędrnienia, uelastycznienia i  zagęszczenia skóry, zmniejszenia jej wiotkości oraz wyostrzenia konturu twarzy. Zmniejszone zostają również pory, a zmarszczki zredukowane.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz