Artykuł sponsorowany

Gumowe przewody hydrauliczne – co warto o nich wiedzieć?

Gumowe przewody hydrauliczne – co warto o nich wiedzieć?
Choć na pierwszy rzut oka może nie wydawać się to tak oczywiste, to właśnie dzięki zastosowaniu gumowych przewodów hydraulicznych możliwa jest wydajna praca wielu urządzeń. Zasada ta dotyczy zarówno niezwykle skomplikowanych maszyn, wykorzystywanych w procesie produkcji, jak i np. samochodów ciężarowych wyposażonych w HDS. To właśnie dzięki przewodom hydraulicznym możliwe jest skuteczne przeniesienie mocy oleju w konkretne miejsce. Czym zatem charakteryzują się najwyższej jakości hydrauliczne przewody gumowe?

Środowisko pracy

Przewody hydrauliczne wykonane z gumy projektowane i produkowane są z myślą o pełnieniu konkretnych funkcji. O czym konkretnie mowa? Aby zapewnić przewodom jak najdłuższą żywotność, specjaliści muszą najpierw wyraźnie ustalić, jakie zagrożenie może nieść ze sobą specyficzne środowisko pracy. Przewody gumowe przeznaczone są do przesyłania oleju hydraulicznego. Stosuje się je także podczas przesyłania sprężonych gazów, aczkolwiek proces ten zawsze powinien być uprzednio skonsultowany z producentem. Hydrauliczne przewody gumowe pracują w maksymalnym ciśnieniu roboczym, wynoszącym 420 barów, w temperaturze od -40 do +120 stopni Celsjusza.

Ze względu na budowę można wyróżnić ich 3 rodzaje. Mowa tu o przewodach z oplotami tekstylnymi, przewodach z oplotami krzyżowymi z drutu stalowego i o przewodach z oplotami spiralnymi z drutu stalowego. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i uniknąć problemów z dopasowaniem elementów, hydrauliczne przewody gumowe produkowane są calowych rozmiarach średnicy wewnętrznej oraz są znormalizowane. Czym jeszcze powinny się charakteryzować najlepsze produkty tego typu?

Gumowe węże hydrauliczne a kwestia wytrzymałości

Wytrzymałość, a co za tym idzie żywotność przewodów hydraulicznych, zależy od wielu warunków środowiskowych. Wysokiej jakości przewód hydrauliczny musi przede wszystkim cechować się wytrzymałością zmęczeniową materiału elastycznego, który podczas pracy podlega zmiennemu ciśnieniu, zginaniu i zmianom temperatury. Zastosowany materiał elastyczny powinien również przedstawiać naturalne właściwości, które opóźniają procesy związane ze starzeniem. Nie można również pominąć kwestii ewentualnych uszkodzeń natury mechanicznej, na które przewody hydrauliczne również są narażone.

Dla zwiększenia wytrzymałości, w niektórych modelach przewodów hydraulicznych stosuje się polietylen usieciowany. Aby nie popełnić błędu na etapie zakupu, warto udać się z prośbą o rzetelne doradztwo do firm takich jak Polwent, gdzie wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę obsługi, ale także na zestawienie porównawcze kilku produktów. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci mogą wyraźnie zobaczyć jakie różnice wynikają z zastosowania konkretnego modelu i czy rzeczywiście efekt jest taki, jakiego oczekiwali.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz