Artykuł sponsorowany

Gubisz mocz podczas kichania? Zgłoś się po pomoc do fizjoterapeuty uroginekologicznego w centrum medycznym Enel-Med oddział West Gate

Gubisz mocz podczas kichania? Zgłoś się po pomoc do fizjoterapeuty uroginekologicznego w centrum medycznym Enel-Med oddział West Gate

Jeśli myślisz, że problem nietrzymania moczu dotyczy tylko Ciebie, grubo się mylisz. Wbrew pozorom jest to powszechna dolegliwość, która może wystąpić u każdej kobiety bez względu na wiek. Problemy z gubieniem moczu bardzo często pojawiają się w ciąży i po porodzie. Nie powinnaś ich ignorować ani się ich wstydzić. Doświadczony fizjoterapeuta uroginekologiczny z centrum medycznego Enel-Med oddział West Gate we Wrocławiu pomoże Ci odzyskać dawną jakość życia. W jaki sposób?

Skąd się biorą kobiece problemy z nietrzymaniem moczu?

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. Jest to również czas, w którym w organizmie zachodzą bardzo duże zmiany, które nie omijają układu moczowego. Mięśnie dna miednicy, które podtrzymują cewkę moczową, pod wpływem hormonów stają się nieco bardziej rozluźnione. W dodatku stale powiększająca się macica zwiększa nacisk na pęcherz moczowy. Łatwiej więc o niekontrolowane gubienie kropel moczu. W przypadku gdy i ciąża, i poród przebiegają fizjologiczne, problemy z nietrzymaniem moczu powinny ustąpić po 6 tygodniach od urodzenia dziecka. Niestety sam poród bardzo często komplikuje sytuację „tam na dole”. Nierzadko dochodzi bowiem do osłabienia lub uszkodzenia mięśni dna miednicy, które nie mogą już pracować tak efektywnie jak wcześniej. Z kolei u kobiet dojrzałych nietrzymanie moczu ma związek ze zwiotczeniem i utratą elastyczności tkanek, co bezpośrednio rzutuje na funkcjonalność mięśni dna miednicy. Taka sytuacja może nasilić problemy z nietrzymaniem moczu lub je spowodować.

Jak dbać o mięśnie dna miednicy będąc w ciąży?

Jak tłumaczy specjalista z centrum medycznego Enel-Med oddział West Gate – o kondycji mięśni dna miednicy warto pomyśleć już na etapie planowania ciąży. Systematyczne ćwiczenia tej grupy mięśni zmniejszą ryzyko gubienia moczu w czasie ciąży i po porodzie. Nie może być to jednak przypadkowy zestaw ćwiczeń znaleziony w Internecie. W tej kwestii najlepiej zdać się na doświadczenie fizjoterapeuty uroginekologicznego. Wykona on badanie wewnętrzne, na podstawie którego oceni, w jaki sposób aktywizować mięśnie dna miednicy. Zwykle potrzebują one wzmocnienia, ale bywa też tak, że trzeba skupić się na ich relaksacji. Gabinet uroginekologiczny w przychodni Enel-Med oddział West Gate cieszy się dużym zaufaniem pacjentek. Jest to miejsce pełne empatii, gdzie możesz otwarcie i bez skrępowania mówić o swoich problemach. I co najważniejsze – gdzie otrzymasz fachową pomoc.

Jak leczy się nietrzymanie moczu po porodzie w okresie menopauzy?

Podstawą każdej terapii mięśni dna miednicy są indywidualnie dobrane ćwiczenia. Jeśli problem jest bardziej złożony, stosuje się nieinwazyjne zabiegi laserowe, które powodują obkurczenie się i wzmocnienie ścian pochwy, powięzi wewnątrzmacicznej i obszaru ujścia cewki moczowej. Najbardziej zaawansowaną metodą leczenia nietrzymania moczu jest zabieg operacyjny. Pamiętaj, że nieleczone NTM bywa częstą przyczyną infekcji intymnych. Nie wahaj się udać do specjalisty. Chodzi nie tylko o Twoje zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Możesz cieszyć się życiem, spotykać z przyjaciółmi i uprawiać sport bez niewygodnych wkładek pochłaniających mocz. Wystarczy tylko, że zaufasz odpowiedniej osobie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz