Artykuł sponsorowany

Grzebień segregacyjny w pracy pszczelarza

Grzebień segregacyjny w pracy pszczelarza

Przed zimą każdy pszczelarz musi oddzielić zainfekowane kokony murarki ogrodowej od tych zdrowych. Zrobi to z pomocą grzebienia segregacyjnego. Potrzebuje narzędzia sprawdzonego, odpowiednio wyprofilowanego i trwałego. Z tego artykułu dowiesz się, na jakie rozwiązanie możesz postawić. Grzebieni na rynku jest sporo, nie wszystkie sprawdzą się jednak w praktyce.

Czy wiesz, że roztocza i muchówki to najwięksi wrogowie murarki ogrodowej? W pszczelarstwie są znienawidzonymi pasożytami. Nic dziwnego, niszczą nawet całe kolonie pszczół. Raz zainfekowana rodzina, która nie zostanie odpowiednio oddzielona, po pewnym czasie wymiera. Dlatego podstawową czynnością każdego pszczelarza jest segregacja kolonii pszczół, jak tego dokonać? Wystarczy posłużyć się odpowiednim grzebieniem segregacyjnym! To powinno załatwić sprawę. 

Oddzielanie zainfekowanych kokonów od zdrowych

Grzebień segregacyjny, jak już zdążyliśmy napisać, posłuży do oddzielenia zdrowych kokonów murarki ogrodowej od tych zainfekowanych przez pasożyty. Jednak nie każdy grzebień sobie z tym poradzi. Narzędzie to musi być odpowiednio wyprofilowane i swoimi zębami trafiać dokładnie w kanały gniazdowe. Co ważne, same zęby powinny mieć zaokrąglone końce, aby nie uszkodzić plastra i zdrowych kokonów. Jeżeli szukasz sprawdzonego grzebienia, który został wykonany z kwasoodpornej blachy nierdzewnej, postaw na firmę Pszczelinka, która oferuje dedykowane narzędzia do swoich uli i plastrów. Sklep pszczelarski o tej nazwie ma świetne opinie wśród klientów, a jego produkty spełniają oczekiwania najbardziej wymagających pszczelarzy.

Jak wykonać oddzielenie kokonów z pomocą grzebienia? Nie jest to zadanie proste, ale z odpowiednim plastrem, a przy tym dobrze wyprofilowanym grzebieniem jest możliwe! Jeden plaster to kilkadziesiąt modułów, które razem tworzą blisko tysiąc stanowisk lęgowych. Oddzielanie byłoby niemożliwe, gdyby nie fakt, że moduły można od siebie odłączać. Wtedy „wyczesywanie” zainfekowanych kokonów jest dużo prostsze, szczególnie kiedy korzystasz z narzędzia odpowiednio wyprofilowanego do danej konstrukcji plastra, tak jak jest w przypadku produktów marki Pszczelinka.



Jak wybrać wysokiej jakości grzebień segregacyjny?

Stawiaj na wyprofilowane konstrukcje grzebieni z zaokrąglonymi końcami zębów. Masz wtedy pewność, że skutecznie oddzielisz zainfekowane kokony, nie uszkadzając zdrowych i nie doprowadzając do zniszczenia modułów. To jednak nie wszystko, wybieraj rozwiązania, których konstrukcja pozwala na pewny uchwyt, co znacznie przyspieszy pracę. Co więcej, musisz pamiętać o wyborze grzebieni wykonanych z trwałych, niezastąpionych materiałów. Tak jak w przypadku produktu firmy Pszczelinka, który został stworzony z kwasoodpornej nierdzewnej blachy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz