Artykuł sponsorowany

Groby ziemne i murowane – Zakład Usług Pogrzebowych Janusz Piskorski przygotuje miejsce na ciało zmarłego

Groby ziemne i murowane – Zakład Usług Pogrzebowych Janusz Piskorski przygotuje miejsce na ciało zmarłego

Ciągle zapracowani i zabiegani nie rozważamy, gdzie spoczniemy po śmierci. Jest to jednak bardzo ważna kwestia. Przy okazji pochówku dość często pada pytanie – grób murowany, czy ziemny? Będąc w żałobie, nie zdajemy sobie sprawy, na czym polega różnica. Zakład Usług Pogrzebowych Janusz Piskorski zajmuje się nie tylko przygotowaniem uroczystości żałobnych, ale też przygotowaniem miejsca na wieczny spoczynek.

Grób ziemny, a grób murowany – różnice i podobieństwa

W Polsce najczęściej wybierane są groby ziemne. To dół wykopany w ziemi, do którego wkłada się trumnę lub urnę. Jego niewątpliwą zaletą jest dość niski koszt i szybkość wykonania.

Drugim typem są groby murowane, których ściany wykonane są ze specjalnych betonowych płyt. Rzadziej muruje się ich dno, ponieważ musi ono posiadać jednokierunkowy spadek i otwór odprowadzający płyny do gruntu. Jakie korzyści ma grób murowany:

  • nie podlega opłatom rocznym;

  • jest trwały;

  • ma możliwość odseparowania trumny od wilgoci;

  • umożliwia prostszy sposób ekshumacji zwłok.

Groby murowane są droższe w wykonaniu z tego względu, że potrzeba więcej czasu na ich obmurowanie.

Grób pojedynczy, a może podwójny? Co wybrać?

Wykopanie grobu dwumiejscowego, w którym można umieścić więcej niż jedną trumnę, zapewnia bliskim osobom spoczynek obok siebie

– informuje pracownik Zakładu Usług Pogrzebowych Janusz Piskorski, który mieści się w Nysie i Głuchołazach.

Dom pogrzebowy zajmuje się organizacją pochówku i załatwieniem formalności związanych z pochowaniem ciała do grobu. W swojej ofercie posiada duży wybór trumien, nekrologów, klepsydr, wieńców oraz wiązanek. Na miejscu czekają na Ciebie doświadczeni pracownicy, którzy pomogą godnie pożegnać bliską Ci osobę.

Na koniec warto wspomnieć, że głębokość grobu ziemnego rodzinnego musi wynieść co najmniej 2,5 metra w przypadku chowania jednej trumny na drugiej. Odstęp między nimi nie może wynosić mniej niż 0,3 metra. Grób podwójny jest coraz popularniejszy w większych miastach, gdzie miejsc na cmentarzach powoli zaczyna brakować.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać