Artykuł sponsorowany

Glazurnictwo metodą na wykończenie łazienki i nie tylko

Glazurnictwo metodą na wykończenie łazienki i nie tylko

Układanie glazury to popularny sposób na uzyskanie atrakcyjnego wyglądu ścian oraz podłóg w pomieszczeniach. Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych, takich jak np. domy jednorodzinne, ale też obiektów użytkowych w postaci biur. Glazurnictwo jest metodą na ciekawe wykończenie m.in. łazienek. Płytki sprawdzą się jednak również w innych pokojach – jakich dokładnie?

O czym trzeba pamiętać przy układaniu glazury?

Płytki ceramiczne, gres szkliwiony czy terakota – to najczęściej wybierane rodzaje glazury, jakie układa się na ścianach i podłogach pomieszczeń. Czynności z tym związane wymagają jednak sporej precyzji. Każda z płytek musi być położona na uprzednio oczyszczonej i wyrównanej powierzchni. Przygotowanie podłoża to podstawowy etap przy wykończeniu wnętrz poprzez usługi w zakresie glazurnictwa. Należy też pamiętać o konieczności docinania poszczególnych płytek.

Jest to niezbędne – pomieszczenia nie są bowiem idealnie dopasowane do konkretnego typu glazury, co widoczne jest najczęściej np. w trakcie kończenia układania jej przy ścianach. Równe docięcie płytek pozwala uzyskać spójny wygląd posadzki. Obróbkę wykonuje się także przy wykańczaniu ścian glazurą. W obu przypadkach precyzję zapewnia firma remontowa, którą prowadzi Grzegorz Krupa. Specjaliści zadbają też o fugowanie i oczyszczenie ułożonych już płytek. W ten sposób powierzchnia zyskuje atrakcyjny wygląd. Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie?

Jakie pomieszczenia można wykończyć glazurą?

Prace remontowe czy wykończeniowe wiążą się najczęściej z aplikacją wybranych przez inwestora materiałów na podłogi i ściany. Oba rodzaje podłoża można pokryć glazurą w postaci wspomnianych już wyrobów. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w łazienkach. Płytki ceramiczne są odporne na wilgoć, łatwo je też utrzymać w czystości. Są zatem praktycznym wyborem właśnie do łazienki, ale i kuchni. Coraz chętniej inwestorzy stosują jednak glazurę w innych pomieszczeniach domów i mieszkań.

Doskonałym przykładem jest gres szkliwiony, który układany jest przez fachowców nierzadko jako posadzka w całym lokalu. Ujednolicenie podłogi w ten sposób tworzy elegancką i spójną aranżację. Do salonu czy przedpokoju można także wybrać terakotę. W ofercie sklepów budowlanych można znaleźć wiele typów płytek ceramicznych o podłużnym kształcie. Swoim wyglądem imitują one m.in. drewno, efektownie wyglądając na ścianach gabinetu, salonu czy każdego innego pokoju w mieszkaniu lub domu. Usługi w zakresie glazurnictwa to jednak prace wymagające sporych umiejętności – pamiętajmy o tym, wykończenie tego typu zlecając sprawdzonym fachowcom.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz