Artykuł sponsorowany

Gdzie stosuje się szyby zespolone?

Gdzie stosuje się szyby zespolone?

Na polskim rynku działa wiele firm zajmujących się obróbką, jak i produkcją szkła. Oferują one swoim klientom bardzo szeroką ofertę - wśród niej bardzo często znajdują się szyby zespolone. Jest to zestaw szyb, który składa się z dwóch lub trzech tafli szkła - są one trwale połączone za pomocą dwustopniowego uszczelnienia. Z roku na rok obserwujemy ich coraz większą popularnością. Co warto o nich wiedzieć? Gdzie znajdują zastosowanie? Sprawdź to w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania!

Zastosowanie szyb zespolonych

Szyby zespolone wyróżniają się bardzo wieloma zastosowaniami. Choć warto jednak wiedzieć, że najczęściej wykorzystywane są przy produkcji okien. Wynika to głównie z tego, że pozwalają one na duże zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła U, a więc co za tym idzie: dzięki szybom zespolonym możemy uzyskać znacznie lepszą izolację termiczną w okolicach szklenia.

Bardzo często wykorzystuje je się do tworzenia wielkopowierzchniowych przeszkleń. Głównie to się sprawdza w przypadku budynków publicznych czy ekskluzywnych apartamentów. Podobnie jak wyżej - jednym z głównych celi jest zapobieganie utracie ciepła. Warto też tutaj podkreślić, że mają one dość wysokie parametry antywłamaniowe, więc nie ma co się dziwić, że są tak często wykorzystywane.

Budowa szyb zespolonych jest dość prosta. Wykonuje je się w kilku technologiach - do najpopularniejszych zaliczamy technologię jednokomorową, dwukomorową i trzykomorową. Konstrukcja szyb zespolonych składa się z kilku elementów, do których zaliczamy ramkę dystansową, szkło float, powłokę funkcyjną oraz komory znajdujących się między szybami. Trzeba jednak tutaj zaznaczyć, że konstrukcja nie zawsze jest taka sama - mogą się od siebie różnić. Producenci oferują różne szyby zespolone. Jedną z firm zajmujących się produkcją szyb zespolonych jest Stan-Szkło z Bytomia - zachęcamy do zapoznania się z jej ofertą.

Dlaczego warto wybrać szyby zespolone?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego szyby zespolone cieszą się tak dużą popularnością, to mamy dla Ciebie prostą odpowiedź. Wynika to przede wszystkim z tego, że cechują się one wieloma zaletami. Jedną z nich jest bardzo wysoki poziom ochrony termicznej oraz akustycznej. Oprócz tego szyby zespolone są niezwykle przejrzyste i gładkie. Montaż szyb zespolonych pozwala na przyjemny chłód latem oraz ciepło zimą - a to wszystko dzięki nisko emisyjności!

Podsumowując, jak możemy powyżej zauważyć, szyby zespolone mają bardzo wiele zastosowań. Choć zdecydowanie najczęściej możemy je spotkać w budynkach użyteczności publicznej, to coraz częściej możemy je ujrzeć w prywatnych domach czy apartamentach. Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie, które pozwala na duże oszczędności i komfort wizualny.

Oceń artykuł (0)
0.0