Artykuł sponsorowany

Gazowe ogrzewanie domu

Gazowe ogrzewanie domu

Podczas budowy lub remontu domu należy podjąć decyzję o wyborze ogrzewania, które znacząco wpływa na komfort użytkowników oraz ponoszone koszty eksploatacyjne. Na rynku dostępne są różne rodzaje instalacji grzewczych: ogrzewanie na paliwa stałe, elektryczne, olejowe i gazowe. Każdy z tych systemów ma zalety i wady. Z tego artykułu dowiesz się, co możesz zyskać, decydując się na zamontowanie ogrzewania gazowego w swoim domu.

Jak działa ogrzewanie gazowe domu?

Instalacja gazowa w domu spełnia następujące funkcje: ogrzewa pomieszczenia, podgrzewa wodę i dopływa jako paliwo do kuchenki. Do sprawnego działania instalacji grzewczej konieczny jest tradycyjny, kondensacyjny lub pulsacyjny kocioł grzewczy, którego temperaturę i godziny działania można kontrolować poprzez specjalny panel. Oprócz wewnętrznej instalacji gazowej, konieczne jest również zamontowanie przyłącza gazowego. Aby ogrzewanie gazowe domu było bezpieczne, wskazana jest coroczna konserwacja przed sezonem grzewczym, która polega na dokładnym sprawdzeniu szczelności instalacji przez specjalistę w uprawnieniami.

Co zrobić, by ogrzewać dom gazem?

Wybór ogrzewania gazowego należy uwzględnić już na etapie projektowania domu, gdyż wiąże się on z koniecznością podłączenia budynku do zewnętrznej sieci gazowej – gazociągu – lub korzystania z gazu płynnego, który przechowuje się w zbiorniku na działce. Butla gromadząca gaz może mieć budowę naziemną lub podziemną. Pojemność zbiornika zależna jest od wielkości ogrzewanego domu. Specjalistyczna firma SLP z Końskich sprzedaje i dzierżawi zbiorniki na gaz płynny oraz oferuje usługi z zakresu ich napełniania.

Zalety ogrzewania gazowego

Zamontowanie instalacji gazowej w domu niesie ze sobą szereg zalet, do których można zaliczyć przede wszystkim czystość, wygodę użytkowania i oszczędność czasu, gdyż nie trzeba rozpalać, sprawdzać pieca i dokładać do niego opału co kilka godzin. Przy tym rodzaju ogrzewania domu projekt i montaż instalacji może być nieco droższy w porównaniu do innych systemów grzewczych, ale ponoszone są stosunkowo niskie koszty użytkowania i eksploatacji. Co więcej, istnieje również możliwość zastosowania gazowego ogrzewania podłogowego, co znacząco zwiększa komfort domowników.

Kolejną zaletą tego systemu jest wysoka sprawność urządzeń instalacji i możliwość precyzyjnego utrzymania stałej temperatury we wszystkich pomieszczeniach. Ten sposób ogrzewania domu jest ekologiczny i nie powoduje zanieczyszczenia środowiska. Warto również wspomnieć, iż dużym plusem użytkowania instalacji gazowej jest niemalże całkowite wyeliminowane przerw w dostawie tego surowca, w przeciwieństwie np. do energii elektrycznej, co jest szczególnie ważne dla domów znajdujących się na terenach niezurbanizowanych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz