Artykuł sponsorowany

Garnet REWA - uniwersalne ścierniwo w przemyśle

Garnet REWA - uniwersalne ścierniwo w przemyśle

Właściwości

Granat almandynowy, znany jako GARNET, jest ścierniwem niemetalowym wielokrotnego użytku, pochodzenia mineralnego. Twardość tej odmiany granatu wynosi ok. 8 w skali Mosh’a, a więc dużo więcej od piasku i więcej od żużla pomiedziowego.

Zastosowanie w piaskowaniu na sucho

Garnet REWA jest ścierniwem uniwersalnym, można go używać do czyszczenia wszystkich materiałów, takich jak: stal nierdzewna, metale kolorowe z powodu wysokiej czystości tego ścierniwa, a zwłaszcza z powodu braku pyłu żelaznego i kationów żelaznych, jak też niskiej zawartości soli rozpuszczalnych (chlorków i siarczanów).Garnet REWA znacznie mniej pyli od innych ścierniw mineralnych z powodu jego wysokiej trwałości. Bardzo niski opór właściwy ziaren garnetu jest przyczyną wyjątkowej właściwości polegającej na niepowstawaniu iskier przy uderzeniu ziaren ściernych o metalową powierzchnię, ani niegromadzeniu się na powierzchni ziaren ściernych granatu almandynowego ładunków elektryczności statycznej. Pozwala to na szerokie zastosowanie garnetu w atmosferze grożącej wybuchem i zapaleniem, np. przy pracach remontowych na tankowcach, platformach wydobywczych gazu i ropy, rafineriach, zakładach przetwórstwa ropy, stacjach paliw, zbiornikach paliw i chemikaliów oraz materiałów łatwopalnych.

Zastosowanie w piaskowaniu na mokro

Wysoka skrawność i trwałość ziaren ściernych przyczynia się do tego, że garnet REWA jest stosowany w obróbce strumieniowo-ściernej na mokro. Proces ten polega na oczyszczaniu metali, elewacji, cegły lub drewna wodą pod wysokim ciśnieniem z dodatkiem garnetu. Najczęściej stosowany jest tu garnet REWA grubości ziaren od 0,1 do 0,3 mm.

Zastosowanie do cięcia w strumieniu wody

Garnet REWA jest doskonałym ścierniwem, które znajduje zastosowanie w urządzeniach do precyzyjnego cięcia strumieniem wody ze ścierniwem pod ciśnieniem tzw. water-jet. Cięcie strumieniem wody to metoda obróbki materiału polegająca na wykrawaniu detali z całej jego części za pomocą strumienia wody zmieszanego z garnetem pod wysokim ciśnieniem. Metoda ta pozwala na cięcie różnego typu materiałów, takich jak: stal konstrukcyjna, stal szlachetna, metale, kompozyty, ceramika, szkło, kamień, drewno i inne. Najczęściej stosowany jest tu garnet REWA w granulacjach: 80 Mesh, 120 Mesh oraz do precyzyjnego cięcia, np. szkła i ceramiki garnet 200 Mesh.

Zastosowanie w polerowaniu

Mikroproszek garnetu - garnet REWA w granulacji poniżej 50 um jest stosowany do polerowania powierzchni szklanych. W połączeniu z wodą tworzy zawiesinę, która doskonale usuwa zarysowania i inne uszkodzenia. Mikroproszek garnetu REWA ma zastosowanie w polerowaniu szkła i soczewek, reflektorów i szyb samochodowych, szkła oraz luster, a także biżuterii.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz