Artykuł sponsorowany

Gabinet Chirurgii Naczyniowej Krzysztof Szecówka, czyli profesjonalny ratunek na choroby układu żylnego

Gabinet Chirurgii Naczyniowej Krzysztof Szecówka, czyli profesjonalny ratunek na choroby układu żylnego

Choroby układu naczyniowego mogą zaczynać się niepozornie, jednak nieleczone są wyjątkowo groźne dla zdrowia i życia pacjentów. Gabinet Chirurgii Naczyniowej Krzysztof Szecówka we Wrocławiu to miejsce, gdzie można odbyć profesjonalną konsultację, otrzymać diagnozę i niezbędne leczenie.

Przyczyny powstawania żylaków

Jednym z obrazowych skutków niewydolności żylnej są żylaki, które zwykle pojawiają się w obrębie kończyn dolnych. Przybierają postać pogrubionych, krętych żył, mocno widocznych pod skórą. Chociaż zwraca się na nie uwagę głównie w kwestii estetycznej, są one znacznie poważniejszym problemem. Zauważając niepokojące objawy, najlepiej udać się do lekarza specjalisty, czego przykładem jest Gabinet Chirurgii Naczyniowej Krzysztofa Szecówki.

Problem z żylakami znacznie częściej występuje u kobiet, dodatkowo duże znaczenie mają predyspozycje genetyczne. Styl życia także nie pozostaje tutaj bez znaczenia, ponieważ długotrwałe stanie i siedzenie także zwiększa prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Dodatkowe czynniki to:

  • wiek,

  • palenie papierosów,

  • nadwaga,

  • doustna antykoncepcja hormonalna,

  • mała aktywność fizyczna,

  • zakrzepica naczyń żylnych.

Powstawanie żylaków jest związane z problemami układu żylnego. Zwiększone ciśnienie i napieranie krwi na ścianki żył, prowadzi do powstawania stanów zapalnych, ściany żył się rozszerzają, obniża się elastyczność naczynia żylnego i powstają zastoje krwi. Skutkuje to między innymi osłabieniem ścian żył oraz zastawek żylnych.

Jak i gdzie diagnozować żylaki?

Żylaki nie tylko wpływają na wygląd nóg, ale co ważniejsze brak leczenia może prowadzić do powstawania poważnych chorób i stanów zagrażających życiu. Specjalista Chirurgii Naczyniowej Krzysztof Szecówka specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu żylnego i alarmuje o konieczności badania tego typu zmian.

Nieleczone żylaki mogą powodować:

  • powstawanie owrzodzeń,

  • zespół pozakrzepowy,

  • zakrzepicę żylną,

  • zator tętnicy płucnej,

  • zakrzepowe zapalenia żył powierzchniowych i głębokich.

Podstawowym badaniem, które pozwala wykryć powstające kłopoty to nieinwazyjne USG Doppler. Badanie ultrasonograficzne pozwala sprawdzić przepływ krwi w żyłach, ocenić stan zaawansowania ewentualnych zmian, a także wykryć inne choroby, które mogą mieć swoje początki w naczyniach żylnych.

Chirurg naczyniowy Krzysztof Szecówka działa w swojej specjalizacji już ponad 20 lat, dzięki czemu dysponuje niezbędną wiedzą i doświadczeniem, by wykryć niebezpieczne zmiany, diagnozować choroby, a następnie wdrażać ich leczenie, w tym leczenie i usuwanie żylaków.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz