Artykuł sponsorowany

Folia pęcherzykowa i pianka polietylenowa jako forma zabezpieczenia przesyłek

Folia pęcherzykowa i pianka polietylenowa jako forma zabezpieczenia przesyłek

Firmy, które zajmują się dystrybucją delikatnych przedmiotów, muszą zapewnić odpowiednie zabezpieczenie na czas transportu. To niezwykle ważne, aby przesyłka dotarła do odbiorcy nieuszkodzona. Dlatego tak popularnymi materiałami, które zapewniają odpowiednią amortyzację w podróży przesyłki, są folie pęcherzykowe (zwane bąbelkowymi) oraz pianki polietylenowe. Przyjrzyjmy się bliżej ich właściwościom.

 

Folia pęcherzykowa – podstawowa forma zabezpieczania przesyłek

Jedną z najpopularniejszych form zabezpieczania przesyłek, jest folia pęcherzykowa. Wpływ na ten stan mają jej wyjątkowe właściwości: jest to jeden z najtańszych materiałów, pęcherzyki zapewniają wysoki stopień ochrony, folia dopasowuje się do kształtu pakowanego przedmiotu, a jednocześnie raz użytą folię można wykorzystać ponownie. Co więcej, folia łatwo poddaje się recyklingowi.

Ze względu na różne wielkości folii bąbelkowej, doskonale nada się zarówno do pakowania niewielkich przedmiotów, jak i tych o znacznych gabarytach. Z tego względu jest rozwiązaniem wybieranym przez firmy oferujące meble, przedmioty szklane, ceramiczne, artykuły sportowe, artykuły AGD i RTV, kosmetyki oraz wiele innych. Może być wykorzystywana również jako przekładka oraz wypełniacz. Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zabezpieczenie delikatnych przedmiotów podczas wysyłki, sprawdzi się folia pęcherzykowa, zapewniając ochronę przed zarysowaniami, uszkodzeniami lub pęknięciami.

Różne warianty folii bąbelkowej umożliwiają wybór rodzaju w zależności od zapotrzebowania. W ofercie firmy DX Tape z Kielc znajdziemy folię lekką, standardową, mocną, dwu- lub trzywarstwową, a także podklejane pianką oraz o dużej średnicy bąbli. Folia w 100-metrowej rolce może mieć szerokość 30, 40, 50, 60, 75, 100, 120, 150 lub 200 centymetrów, dlatego każdy przedsiębiorca znajdzie odpowiednią dla swoich produktów szerokość.

 

Pianka polietylenowa – ochrona przesyłek nie tylko przed wstrząsami

Pianki polietylenowe, które stanowią formę zabezpieczenia przesyłek, wykonane są ze spienionego polietylenu. Stąd są niezwykle lekkie, elastyczne oraz zapewniają amortyzację. Są również cienkie, miękkie, odporne na działanie wody i chemikaliów, bezpyłowe i bezwonne. Pianka powstaje bez użycia szkodliwych dla środowiska substancji, a jednocześnie łatwo poddaje się recyklingowi. Jest dopuszczona do kontaktów z żywnością – nic więc dziwnego, że znajduje tak szerokie zastosowanie.

Ze względu na podatność na kształtowanie, pianka polietylenowa występuje w rolkach, w formie przekładek lub profili. Wykorzystywana jest w przemyśle meblarskim, elektronicznym, szklarskim, motoryzacyjnym, ceramicznym i kamieniarskim. Jest to idealny produkt do zabezpieczania delikatnych przedmiotów na czas przechowywania oraz transportu. Można w nią owijać przedmioty przeznaczone do wysyłki lub przekładać te, które nie powinny się ze sobą stykać. Pianka jest odporna na ścieranie, pęknięcia i rozerwania, zapewnia amortyzację podczas upadku lub uderzeń przesyłek, a jednocześnie chroni zawartość przed wilgocią, wstrząsami oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Zalety wykorzystania folii pęcherzykowej lub pianki polietylenowej do pakowania

Dlaczego to właśnie folia pęcherzykowa oraz pianka polietylenowa są jedną z najlepszych form pakowania przesyłek? Po pierwsze materiały te są stosunkowo tanie. Po drugie, można łatwo dopasować je do kształtu wysyłanych przedmiotów. Jednocześnie możliwe jest zamówienie pianki lub folii w odpowiedniej szerokości oraz w formie przekładek, dzięki czemu nie trzeba każdorazowo dopasowywać warstwy ochronnej do rodzaju przesyłki. Ma to szczególne znaczenie, jeśli firma zajmuje się dystrybucją produktów o bardzo podobnych parametrach, które każdorazowo wymagają zabezpieczenia tej samej wielkości.

Obydwa materiały zapewniają wysoki stopień ochrony, zajmują mało miejsca, są łatwe w recyklingu oraz mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Jednocześnie nie powodują zarysowań, jak np. styropian, który w niektórych warunkach może przyczynić się do uszkodzenia zapakowanego przedmiotu. Przesyłka jest więc chroniona kompleksowo i może dotrzeć do odbiorcy bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz