Artykuł sponsorowany

Firma Tomasza Zdziebkowskiego – czym jest i z czego składa się drenaż opaskowy?

Firma Tomasza Zdziebkowskiego – czym jest i z czego składa się drenaż opaskowy?

Długotrwałe opady mogą doprowadzić do zawilgocenia fundamentów budynku oraz przenikania wody do piwnicy. Aby temu zapobiec, warto wykonać drenaż opaskowy działki. Przedsiębiorstwo prowadzone przez Tomasza Zdziebkowskiego działa na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i oferuje m.in. profesjonalne wykopy pod drenaże. Sprawdź, czym dokładnie jest drenaż działki oraz po co jeszcze jest wykonywany. Zapraszamy do lektury!

Na czym polega drenaż opaskowy?

Drenaż opaskowy to rodzaj odwodnienia, który montowany jest pod powierzchnią gruntu. Wykonuje się go na poziomie ław fundamentowych. Drenaż opaskowy wykonywany jest m.in. w przypadku domów podpiwniczonych oraz w sytuacji, gdy na działce znajduje się słabo przepuszczalna gleba. Przedstawiciel firmy Tomasza Zdziebkowskiego tłumaczy:

Wykonanie drenażu opaskowego rozpoczyna się od wykopania dołu, który sięga aż do ław fundamentowych. Nasi specjaliści używają do tego minikoparek, którymi dysponuje nasze przedsiębiorstwo.

W odpowiednio przygotowanym dole należy ułożyć obsypkę filtracyjną, na której wierzchu rozkłada się perforowane rury. Tworzą one sieć umożliwiającą odprowadzanie wody m.in. do kanalizacji, studni lub studzienek chłonnych. Profesjonalnie wykonany drenaż opaskowy niweluje m.in. problem wilgoci gromadzącej się na fundamentach budynku, który może mieć poważne konsekwencje w przyszłości.

Jakie elementy wchodzą w skład drenażu opaskowego?

Podstawowy system drenażu opaskowego składa się m.in. z:

  • rur drenarskich,

  • obsypki filtracyjnej,

  • otuliny,

  • materiału filtracyjnego,

  • studzienki kontrolnej.

Pierwszy element, czyli rury drenarskie, rozłożone są w okolicy ław fundamentowych. Dzięki nim możliwe jest zbieranie wilgoci oraz zapobieganie jej przenikaniu przez mury. Ich skuteczne działanie umożliwiają liczne perforacje, przez które woda przenika do przewodów. Profesjonalnym kopaniem dołów pod drenaż opaskowy zajmują się specjaliści firmy prowadzonej przez Tomasza Zdziebkowskiego. Po wykonaniu niezbędnych prac ziemnych oraz ułożeniu w nich rur drenarskich należy wykonać obsypkę filtracyjną lub otulinę. Te elementy znacznie ułatwiają m.in. przenikanie wody do rur drenarskich. Materiał filtracyjny występuje najczęściej w postaci żwiru lub specjalnych płyt, jego zadaniem jest odprowadzanie wody od ścian budynku do warstwy drenującej. Ostatnim elementem drenażu opaskowego są studzienki kontrolne. Powinny one być montowane wszędzie tam, gdzie rury drenujące łączą się ze sobą i zmieniają kierunek.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz