Artykuł sponsorowany

Etapy przygotowawcze do procesu rozwodowego – pomoc adwokacka

Etapy przygotowawcze do procesu rozwodowego – pomoc adwokacka

Wbrew pozorom proces rozwodowy to nie tylko postępowanie sądowe, ale szereg działań, które muszą być w odpowiedni sposób przygotowane jeszcze przed batalią przed wymiarem sprawiedliwości. Większość rozwodzących się małżonków korzysta dzisiaj z pomocy prawnej adwokatów, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi duży majątek do podziału, zaognione konflikty rodzinne, a także wspólne wychowywanie potomstwa.

Przygotowanie pozwu rozwodowego

Wbrew pozorom samo przygotowanie pozwu rozwodowego może przysporzyć wielu trudności, które wiążą się w późniejszym czasie z koniecznością uzupełnienia danych lub poprawy całego dokumentu. To jeden z powodów, dla których należy tego typu działanie powierzyć kancelarii adwokackiej. Warto przy tym wiedzieć, że nie sama prawidłowość pozwu jest ważna, ale to, co się w nim znajdzie. Dobry adwokat przed przygotowaniem odpowiedniego dokumentu, ustali wraz z klientem wszystkie opcje związane z rozwodem. Dzisiejsze prawo pozwala bowiem załączyć do pozwu rozwodowego wiele wniosków takich, jak między innymi:

  • wniosek o podział majątku wspólnego,
  • pozew z zasądzeniem wyłącznej winy małżonka za rozkład pożycia (rozwód z orzeczeniem o winie),
  • wniosek o ustanowienie kuratora, wniosek o eksmisję małżonka,
  • wniosek o wyłączne prawo do korzystania z mieszkania wspólnego,
  • pozew o rozwód z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa,
  • pozew o rozwód z wnioskiem o zwolnienie od kosztów sądowych,
  • pozew o zasądzenie alimentów na rzecz rozwiedzionego małżonka,
  • wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.

Różnorodność spraw rozwodowych wymaga zatem bezsprzecznie korzystania z pomocy dobrych adwokatów specjalizujących się w prawie rodzinnym. Sprawami rozwodowymi, alimentacyjnymi, separacyjnymi, podziału majątku zajmuje się między innymi Kancelaria adwokacka Tomasza Krzemińskiegomecenas ten podejmuje się również różnych działań w obrębie prawa pracy oraz prawa karnego, a także sprawami związanymi z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (sprawy dotyczące ubezpieczeń społecznych, decyzji emerytalnych, rentowych zasiłków).

Ustalenie strategii działania 

Drugim etapem przygotowawczym do procesu rozwodowego jest ustalenie wraz z klientem różnych scenariuszy działania. Ważne jest zdobycie również odpowiednich materiałów dowodowych – dokumenty urzędowe, dokumenty bankowe i medyczne, opinie biegłych, wywiady środowiskowe z potomstwem, dowody w postaci: filmów, taśm dźwiękowych, zapisów komunikatorów, e-maili itp. – a także zeznań świadków. Ważną czynnością przygotowawczą do rozwodu, jest również poinstruowanie klienta, w jaki sposób ma zachowywać się podczas całej rozprawy, a także, jakie konsekwencje może przynieść rozwód z danym wnioskiem dodatkowym. Rozwodzące się małżeństwo musi być bowiem świadome swoich czynów i zapoznać się z bilansem strat/zysków przedstawionych przez swoich pełnomocników.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz