Artykuł sponsorowany

Elewacja – nowoczesny wygląd budynku.

Elewacja – nowoczesny wygląd budynku.

Planując budowę lub remont domu, zastanawiamy się nad elewacją. Chcemy, żeby nasz dom był ciepły i wyglądał nowocześnie. Wybór materiałów jest poważną sprawą, bo wpływa na wygląd i ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych. Inwestycja musi być dobrze przemyślana, żeby była opłacalna. Elewacja wraz z dociepleniem jest kosztownym przedsięwzięciem, ale wartym swojej ceny.

Nowa elewacja budynku.

Elewacja budynku po wielu latach wymaga całkowitej wymiany na nową. Wygląda nieestetycznie, w niektórych miejscach są też widoczne uszkodzenia. Sytuacja niekiedy wręcz zmusza nas do zaplanowania prac elewacyjnych. Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ remont jest dość kosztowny. Poza tym zmiana wizerunku domu wiąże się z dociepleniem budynku, co mnoży wydatki. Niemniej warto wymienić elewację na nową, by mieszkać w komfortowych warunkach. Dom zyska nowy wizerunek i termoizolację. Zanim wybierzemy się do hurtowni po materiały budowlane na elewację, skontaktujmy się np. z firmą remontową Fachmajster i omówmy temat. Pośpiech jest złym doradcą. Jeśli nie znamy właściwości danego materiału i jego wad, a skupimy się tylko na zaletach i wyglądzie, możemy popełnić błąd, który drogo nas będzie kosztował. Niekiedy proste rozwiązania są najlepsze.

Tynk na elewację.

Jeżeli w naszej okolicy są domy otynkowane, to wybierając materiał na elewację, powinniśmy tę kwestię wziąć pod uwagę. Nie warto też wydawać dużo pieniędzy na elewację, jeśli tańsze rozwiązania, jak np. tynk, sprawdzają się doskonale. W centrum miasta, gdzie występuje wzmożony ruch komunikacyjny, jest najwięcej zanieczyszczenia, a do tego dochodzą naprężenia dynamiczne, powodujące pękanie powłoki elewacyjnej, rozważmy położenie np. tynku silikonowego. Jego zaletą jest mała nasiąkliwość, łatwość czyszczenia i zabezpieczenie przed pękaniem. Mniejsze zabrudzenia usuwają się samoczynnie, wraz z opadami deszczu. Z kolei budynek znajdujący się w miejscach występowania skupisk zieleni, ma inny problem. Ściany narażone są na zielony nalot, który w połączeniu z wilgocią, jest przyczyną pojawiania się zarodników alg i grzybów pleśniowych. Dlatego powinniśmy pomyśleć o tynku alkalicznym. Fachowcy z firmy  Fachmajster doradzą nam najlepszy rodzaj materiału.

Docieplenie budynku.

Docieplenie budynku jest bardzo ważną sprawą, Często z tego powodu, podejmujemy decyzję o położeniu nowej elewacji. Brak docieplenia skutkuje zwiększonymi kosztami ogrzewania. W domu jest zimno, kiedy ściany nie mają izolacji. Powinniśmy ocieplić budynek z każdej strony. Jeśli dom jest wolnostojący firma remontowa, bez problemu rozstawi rusztowanie. Trudniejsze zadanie czeka fachowców, gdy dom znajduje się pomiędzy budynkami, a przestrzeń jest niewielka, co uniemożliwia postawienia rusztowania. Wówczas firma  Fachmajster dociepla ściany od środka. Do izolacji zewnętrznej możemy wykorzystać  styropian, który jest lekki i łatwo kładzie się na nim tynk, a co ważniejsze doskonale sprawdza się jako materiał dociepleniowy. Fachowcy polecają również wełnę mineralną, ze względu na wysoką termoizolację cieplną i ognioodporność. Przy docieplaniu poddasza można zastosować granulat z wełny mineralnej. Dopytajmy specjalistów o koszt i czas wykonania docieplenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz