Artykuł sponsorowany

Elementy wchodzące w skład napędów do bram przesuwnych

Elementy wchodzące w skład napędów do bram przesuwnych

Automatyka do bram jeszcze pewien czas temu była uważana za luksusowe rozwiązanie. Dziś wygoda i komfort związane z wykorzystywaniem napędów automatycznych są dla każdego na wyciągnięcie ręki. Montuje się je także w przypadku bram przesuwnych, które są częstym wyborem zarówno wśród właścicieli nieruchomości mieszkalnych, jak i użytkowych. Z czego składają się tego typu napędy?


Dlaczego automatyka do bram przesuwnych to tak dobre rozwiązanie?

Napęd automatyczny, który zostanie zamontowany w bramie przesuwnej, na pewno podniesie komfort jej użytkowania. Urządzenie to zostanie bardzo szybko docenione przez osoby, które wjeżdżają samochodem na teren posesji.

Napęd taki umożliwia rozpoczęcie otwierania bramy jeszcze wtedy, gdy kierowca siedzi w samochodzie i dopiero zbliża się do domu. Kiedy dociera na miejsce, jest ona już otwarta. Urządzenie to zapewnia więc także oszczędność czasu.

Nikt też nie lubi wysiadać z ciepłego auta, kiedy na zewnątrz pada deszcz lub jest bardzo zimno. Automatycznie otwierana brama jest pod tym względem nie do przecenienia. Nie można również zapominać o tym, że po montażu napędu, który odpowiada za jej obsługę, jest ona znacznie trudniejsza do sforsowania dla nieproszonych gości.

Nowoczesne napędy do bram przesuwnych gwarantują nie tylko wygodę, ale także funkcjonalność. Działają płynnie i są niezawodne. Ponadto są wyposażone w elementy, które zapewniają ich bezpieczne użytkowanie. Ci, którzy zdecydowali się na instalację automatyki do bramy, szczególnie doceniają ich bezawaryjną pracę oraz wygodę, jaka zapewniają” – mówi ekspert z firmy ADD SYSTEM Centrum Automatyki.


Z czego składają się napędy do bram przesuwnych?

Najważniejszym elementem każdego napędu automatycznego jest siłownik. Część ta odpowiada za przesuwanie się przęsła bramy. Jego parametry muszą być ściśle dopasowane do wagi skrzydła, które ma on obsługiwać. Im brama jest cięższa i masywniejsza, tym siłownik musi mieć większą moc.

Siłownik taki jest wyposażony w przekładnię oraz centralę sterującą, która zarządza działaniem bramy oraz reaguje na sygnał wysyłany przez nadajnik, czyli pilot. Oprócz tego na napęd automatyczny może składać się akumulator. Dzieje się tak w przypadku, gdy nie ma możliwości, aby urządzenie to było zasilane z sieci.

Wraz z napędem montuje się także fotokomórki, które zatrzymują zamykającą się bramę, jeżeli niespodziewanie w jej polu pojawi się człowiek lub zwierzę. Akcesoriami zwiększającymi bezpieczeństwo korzystania z automatyki są także lampy ostrzegawcze. Sygnalizują one, kiedy brama jest otwierana lub zamykana.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz