Artykuł sponsorowany

Ekspert z Klimart wyjaśnia, jak działają wentylatory wyciągowe

Ekspert z Klimart wyjaśnia, jak działają wentylatory wyciągowe

Zadaniem wentylatora wyciągowego jest wysysanie powietrza z obiektu budowlanego na zewnątrz. Jako element mechanicznego systemu wentylacyjnego odpowiada za właściwą cyrkulację powietrza niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Sprawdźmy, co na temat tych nowoczesnych urządzeń mówi specjalista z firmy Klimart i jak w praktyce wygląda mechanizm ich działania.

Wentylatory wyciągowe – poprawa wywiewu z budynku

Instalacja wentylatorów wyciągowych to jeden ze skuteczniejszych sposobów na zwiększenie efektywności wentylacji grawitacyjnej w budynku. Urządzenia montowane we wlocie kanału wentylacyjnego na miejscu kratki wentylacyjnej są napędzane energią elektryczna i stanowią widoczną część wentylacji. Biorąc pod uwagę ich użytkowość i konieczność montażu w widocznym miejscu, producenci zadbali, aby występowały w wielu wariantach wykończeń i zróżnicowanej kolorystce. Jak wskazuje pracownik Klimart, oferta rynkowa obejmuje zarówno urządzenia szklane i z tworzywa sztucznego, jak i modele ze stali nierdzewnej. Z pomocą eksperta z łatwością dobierzesz model dopasowany do Twoich preferencji i średnicy króćca przyłączeniowego.

Za co odpowiada wentylator wyciągowy?

Podstawowym zadaniem wentylatora jest usprawnienie wyciągu zużytego powietrza z budynku.

Aby urządzenie działało z pełną wydajnością, konieczne jest zapewnienie optymalnej cyrkulacji, czyli dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz niezakłóconego przepływu przez kolejne pomieszczenia w domu. W przypadku zaistnienia jakichkolwiek nieprawidłowości istnieje ryzyko zasysania powietrza przez wentylator

– mówi pracownik Klimart. W zależności od potrzeb inwestor może zdecydować się na instalację wentylatorów osiowych z wbudowanym wirnikiem lub promieniowych, w których przepływ powietrza zachodzi prostopadle do osi, na której zainstalowano wirnik. Idąc za radą eksperta, najlepszym wyborem są urządzenia higrosterowalne, które uruchamiają się automatycznie po przekroczeniu określonej wilgotności.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz