Artykuł sponsorowany

Eksperci z salonu optycznego Express Optyk odpowiadają na pytania dotyczące okularów

Eksperci z salonu optycznego Express Optyk odpowiadają na pytania dotyczące okularów

Na temat wad wzroku przez lata narosło wiele teorii. Czym okulary progresywne różnią się od dwuogniskowych? Czy soczewki fotochromowe to dobre rozwiązanie? Czy optycy badają wzrok? Znasz odpowiedzi na te pytania? Koniecznie sprawdź, czy potwierdzają się z opiniami ekspertów z salonu Express Optyk z Chojnic, oferującego okulary dziecięce oraz dla dorosłych, wyposażone w soczewki jednoogniskowe, progresywne oraz fotochromatyczne.

Soczewki dwuogniskowe vs progresywne

Na przestrzeni lat jakość szkieł korekcyjnych uległa znacznemu polepszeniu Nowoczesne okulary nie tylko umożliwiają poprawę ostrości widzenia, ale ponadto skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. W zależności od posiadanej wady wzroku można zdecydować się na jedną z kilku możliwości:

  • szkła jednoogniskowe, które niezależnie od powierzchni, mają stałą moc. Polecane są dalekowidzom oraz krótkowidzom. Osoby wymagające znacznej korekcji powinny przemyśleć modele asferyczne, które dzięki temu, że są spłaszczone, lepiej się prezentują pod kątem estetycznym;

  • szkła dwuogniskowe, umożliwiające nie tylko ostre widzenie obiektów oddalonych, ale również czytanie. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania nie trzeba nosić ze sobą dwóch par okularów;

  • szkła progresywne, czyli nic innego, jak bardziej zaawansowany model soczewek dwuogniskowych. Spoglądanie przez dolną ich część umożliwia ostre widzenie bliży. Dale można wyraźnie widzieć, patrząc przez górny fragment okularów, zaś odległości pośrednie – przez środkową część. Przejście mocy jest płynne i niewidoczne dla osób postronnych.

Szkła progresywne są szczególnie polecane dla osób z prezbiopią.

– radzi ekspert z salonu optycznego Express Optyk w Chojnicach, oferującego między innymi wygodne okulary do pływania oraz lustrzane soczewki.

Czym są fotochromy?

Cechą charakterystyczną soczewek fotochromatycznych jest to, że adaptują się one do zmiennego natężenia światła. Dzięki temu w pomieszczeniach zamkniętych pozostają przezroczyste, zaś na zewnątrz automatycznie się przyciemniają, umożliwiając dobre widzenie pomimo nawet znacznego nasłonecznienia.

Fotochromy są polecane przez okulistów na całym świecie, ponieważ dzięki swoim unikatowym właściwościom w 100% chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz światłem niebieskim, emitowanym przez monitory i ekrany, w tym również wyświetlacze telefonów komórkowych.

– wyjaśnia ekspert z salonu optycznego Express Optyk, zajmującego się produkcją różnych rodzajów okularów w szerokiej gamie ofertowej.

Czym różni się lekarz okulista od optyka?

Co do zasady zadaniem lekarza okulisty jest diagnostyka, profilaktyka oraz leczenie chorób oczu, powiek, spojówek, kanalików łzowych oraz mięśni zewnętrznych, podczas kiedy optyk wykonuje okulary na podstawie recepty wystawionej przez okulistę. Zajmuje się ponadto naprawą oraz konserwacją uszkodzonych modeli. Niektóre salony, jak na przykład Express Optyk w Chojnicach oferują możliwość bezpłatnego, komputerowego badania wzroku oaz szereg testów, dzięki którym można precyzyjnie określić potrzebną moc szkieł korekcyjnych.

Opracowanie:
Chojnice, Młyńska 9
tel. 606 657 564
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz