Artykuł sponsorowany

Eksperci z przychodni stomatologicznej Janudent podpowiadają, w jaki sposób zachować zdrowy, piękny uśmiech

Eksperci z przychodni stomatologicznej Janudent podpowiadają, w jaki sposób zachować zdrowy, piękny uśmiech

Dzięki zdobyczom nowoczesnej stomatologii można cieszyć się pięknym uśmiechem przez cały czas. Twoje uzębienie jest niekompletne, zaatakowane przez próchnicę lub zażółcone i pozostawia wiele do życzenia? Przeczytaj porady ekspertów z przychodni stomatologicznej Janudent i dowiedz się, w jaki sposób możesz przywrócić swoim zębom estetyczny wygląd i zdrowie, niezależnie od wieku.

Na pomoc mleczakom

Pierwsze ząbki u dziecka to ważne wydarzenie w życiu rodziców. Ponieważ maluchy uwielbiają słodycze, próchnica może się pojawić już u kilkulatków. Namnożone bakterie atakują jednego mleczaka po drugim, zmieniając ich kolor na czarny i bezpowrotnie niszcząc. Braki w uzębieniu powodują kłopoty z wyraźnym mówieniem i prawidłowym rozdrobnieniem przyjmowanego pokarmu. Mogą również odkształcić szczękę. Czy problemowi można zapobiec?

Tak. Najważniejsza jest profilaktyka stomatologiczna. Do dentysty warto zaprowadzić już roczną pociechę. Doświadczony specjalista skontroluje stan uzębienia i przekona młodego pacjenta, że wizyty w gabinecie i leczenie zębów mlecznych to nic strasznego. Przeprowadzi ponadto instruktaż higieny jamy ustnej, ucząc szkraba, w jaki sposób poprawnie czyścić ząbki i dlaczego jest to tak ważne.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie stomatologii dziecięcej zalicza się lakowanie zębów i fluoryzację. Obydwie te czynności zapobiegają rozwojowi próchnicy. W razie zauważenia ubytku konieczne jest szybkie wypełnienie zęba mlecznego, a jeśli jest to już niemożliwe, jego ekstrakcja, uniemożliwiająca przeniesienie się choroby na sąsiednie zęby.

– informuje ekspert z przychodni dentystycznej Janudent w Łagiewnikach, oferującej stomatologię zachowawczą z endodoncją, usługi lapisowania i lakierowania zębów oraz przeglądy stomatologiczne.

Leczenie zębów i profilaktyka u dorosłych

Próchnica atakuje również zęby stałe. Do podstawowych czynności, wykonywanych przez dentystę zalicza się oczyszczenie zainfekowanego miejsca i uzupełnienie ubytku specjalnym kompozytem. W przypadku, kiedy choroba sięga miazgi, niezbędne jest leczenie kanałowe. Czasami zdarza się jednak, że odbudowa zęba nie jest już możliwa. W takim przypadku konieczna jest ekstrakcja, a następnie zastąpienie braków nowoczesnym wkładem koronowym, mostem akrylowym lub protezą.

Niebagatelne znaczenie dla zdrowia i wyglądu zębów ma profilaktyka. Należy więc regularnie poddawać się zabiegom ozonowania oraz piaskowania. Dzięki zastosowaniu strumienia wody pod ciśnieniem oraz drobin czyszczących można skutecznie usunąć kamień nazębny i osad, a tym samym źródła bakterii próchnicznych. Aby uśmiech był ładniejszy, warto również poddać się wybielaniu zębów. Dzięki nakładkom i specjalistycznym żelom zęby mogą zostać rozjaśnione nawet o kilka tonów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz