Artykuł sponsorowany

Dystrybucja wysokiej jakości narzędzi skrawających

Dystrybucja wysokiej jakości narzędzi skrawających

Technika skrawania CNC zaliczana dzisiaj do najnowocześniejszej technologii obróbki materiałów takich jak metale nieżelazne, czy też tworzywa sztuczne jest w pełni zautomatyzowana. Wykorzystywane urządzenia do wiórowania lub ścierania muszą być wyposażone w najwyższej jakości narzędzia skrawające. Ich dystrybucją zajmują się w Polsce duże hurtownie technologii przemysłowych, które posiadają również własne zakłady produkcyjne.

Dystrybutorzy narzędzi skrawających

Dynamicznie rozwijające się branże z różnych sektorów gospodarczych wpływają również na osiąganie rynkowych sukcesów przez hurtowanie technologii przemysłowych. W Polsce można znaleźć ich zaledwie kilka, ponieważ rynek jest bardzo mocno zmonopolizowany. Jest to jednak zjawisko bardzo pozytywne, gdyż dzięki temu różne ośrodki przemysłowe mogą zaopatrzyć się hurtowo w bardzo wysokie jakościowo produkty takie jak narzędzia ręczne, elektronarzędzia, narzędzia ścierne, czy właśnie narzędzia skrawające. Na terenie naszego kraju jednym z liderów jest firma Cewar Sp. z o.o. Sp.k., która wyróżnia się posiadaniem ogromnego działu handlowego – dystrybucja między innymi materiałów ogniotrwałych, armatury przemysłowej, uszczelnień i termoizolacji, artykułów technicznych i metalowych oraz oczywiście narzędzi – oraz nowoczesnego zakładu przemysłowego – m.in. wykonawstwo form wtryskowych i oprzyrządowania produkcyjnego. Tak szeroki zakres dystrybucyjny oraz produkcyjny jest możliwy tylko dzięki współpracy z wieloma producentami, a także dzięki wdrożonym nowoczesnym systemom zarządzania, logistyki oraz jakości – np. ISO 9000:2008.

Narzędzia skrawające dostępne na rynku

Narzędzia skrawające wykorzystywane między innymi w procesach skrawania komputerowo sterowanego urządzenia numerycznego, czy skrawania tradycyjnego, są hurtowo zamawiane przez firmy z branży obróbki metaloplastycznej, motoryzacyjnej, hutniczej, konstrukcji stalowych, kolejowej, lotniczej, stoczniowej, czy też budowlanej. Największym zapotrzebowaniem rynkowym cieszą się: płytki wieloostrzowe, płytki wymienne do toczenia i frezowania, wiertła HSS, nawiertarki, gwintowniki ręczne i maszynowe, tuleje redukcyjne, pogłębiacze, noże tokarskie, klucze łańcuchowe, obcinaki do rur, piły trakowe, piły taśmowe, wiertła do muru, czy pogłębiacze stożkowe. Ich nasycenie rynkowe zawdzięcza się działaniom najlepszych polskich dystrybutorów, którzy współpracują z takimi producentami jak Sandvik Coromant, Baildonit, Dormer, Pafana, Mitsubishi Motors, Seco, Fenes, Bahco, Dolfamex, czy Sutton Tools. Wyroby od tych firm o znaczeniu światowym, pozwalają na wykorzystywanie narzędzi skrawających w najbardziej wymagających procesach obróbki materiałów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz