Artykuł sponsorowany

Dym jako narzędzie do przeprowadzania prac konserwacyjnych systemów kanalizacyjnych

Dym jako narzędzie do przeprowadzania prac konserwacyjnych systemów kanalizacyjnych

Każdy budynek, aby spełniał funkcje użyteczności, musi posiadać różne instalacje. Jedną z nich jest wodno-kanalizacyjna, która oczywiście doprowadza i odprowadza czystą wodę i ścieki odpowiednio. Aby działała ona dobrze, muszą być wykonywane regularnie prace sprawdzające. Poznaj jedną z nich, która polega na wpuszczaniu dymu w przewody.

Zadymianie kanalizacji – w jakim celu się je wykonuje?

Wykrywanie różnych nieprawidłowości w systemach kanalizacyjnych może być przeprowadzane zarówno poprzez wpuszczanie w instalacje tak zwanych kamer wizyjnych, jak i dzięki procesowi, który nosi nazwę zadymiania. Polega na wprowadzeniu dymu w przewody o sprawdzaniu szczelności rurociągów na każdym etapie.

Za pomocą takiego zjawiska kontroluje się także poprawność działania przewodów wentylacyjnych, zbiorników, szamb oraz wykrywa się wadliwe przyłącza kanalizacyjne. Niestety działanie gryzoni również przyczynia się do tego, że mogą pojawiać się usterki w wałach przeciwpowodziowych. Żeby to stwierdzić, także wykorzystuje się zadymianie.  

Kolejne etapy po zadymianiu kanalizacji

Gdy zostanie stwierdzona jakakolwiek nieszczelność lub nieprawidłowość w przewodach kanalizacyjnych, specjaliści z firmy Szeląg są w stanie przeprowadzić czyszczenie i udrażnianie kanalizacji, a także zaplanować cały harmonogram innych prac, które mają za zadanie przywrócić instalację do pełnej sprawności. Niezależnie od tego, czy są to przyłącza do domu jednorodzinnego, czy dużych nieruchomości publicznych i miejskich systemów kanalizacyjnych.  

Opracowanie:
Szczecin, Wołogoska 2 lok. 3
tel. 605 583 234
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz