Artykuł sponsorowany

Dygestoria oraz meble laboratoryjne oferowane przez firmę Lab-Med Maciej Klepczyński

Dygestoria oraz meble laboratoryjne oferowane przez firmę Lab-Med Maciej Klepczyński

Meble laboratoryjne stanowią podstawowe wyposażenie każdego laboratorium. Prace wykonywane w tym miejscu wymagają nierzadko ogromnego skupienia, a meble muszą zapewniać bezpieczeństwo zachowując jednocześnie ergonomię i komfort, które wpływają na efektywność pracy. Dodatkowo często wiążą się z trudnymi warunkami, dlatego muszą one być wykonane z trwałych materiałów. Sprawdź, jakie elementy wyposażenia oferuje firma Lab-Med Maciej Klepczyński.

Co to jest dygestorium?

Chociaż nazwa dla ludzi spoza branży może wydawać się tajemnicza to sprzęt ten jest doskonale znany wszystkim pracownikom laboratorium. Terminem tym określa się komorę, która przypomina szafę z podłączonym systemem wentylacji. Nazywane jest też wyciągiem laboratoryjnym, dzięki któremu wszystkie niebezpieczne gazy powstałe w trakcie pracy, a także chemikalia wydalane na zewnątrz. Dygestoria chronią też przed potencjalnymi zagrożeniami takimi jak pożary czy eksplozje. Wykorzystywane są w laboratoriach chemicznych, biologicznych, analitycznych, jak również w produkcji przemysłowej.

Urządzenia te zbudowane są z materiałów odpornych na szkodliwe działania mechaniczne, chemiczne oraz termiczne. Wyposażone w szybę, która jest unoszona na wybraną wysokość. Ma to na celu umożliwić włożenia tam rąk laboranta razem ze szkłem laboratoryjnym z zawartością. Szyba chroni osobę laboranta przed oparami i zachlapaniem daną substancją.

Co jeszcze wchodzi w skład wyposażenia laboratoryjnego?

Innymi elementami wyposażenia, które muszą znaleźć się w laboratoriach, są różnego rodzaju regały, szafy i szafki. Tu również bardzo ważne jest, aby wykonane były z odpornych materiałów, ponieważ  w szafkach mogą być przechowywane różnego rodzaju szkodliwe substancje. Muszą być też odporne różnego rodzaju zarysowania czy wgniecenia. Należy też mieć świadomość, że zgodnie z prawem polskim, nie ma obowiązku przechowywania chemikaliów w specjalnie przeznaczonych do tego szafach. Istnieje jednak zapisy dotyczące warunków, jakimi takie szafy powinny się charakteryzować. Chemikalia o niskiej temperaturze zapłonu (około 55 stopni Celsjusza) powinno przechowywać się w szafach przeciwpożarowych. Inne środki chemiczne można przechowywać w zwykłych szafach i szafkach, mimo to warto zainwestować w specjalnie przeznaczone do tego celu szafy na chemikalia, które w pełni zagwarantują bezpieczeństwo w laboratorium.

Firma Lab-Med działa na rynku od 2002 roku, a jej właścicielem jest Maciej Klepczyński. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Bukowcu na terenie województwa łódzkiego. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu na rynku posiada bezcenne doświadczenie oraz wiedzę na temat oferowanych sprzętów i usług. Oferowane przez nich produkty są wytrzymałe i bezawaryjne. W ciągłej sprzedaży posiada duży wybór regałów laboratoryjnych oraz specjalistycznych mebli.

Opracowanie:
Bukowiec, Główna 20
tel. 601 256 061
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz