Artykuł sponsorowany

Drewniane kołki do mebli – dlaczego ich funkcja jest aż tak istotna i co decyduje o ich jakości?

Drewniane kołki do mebli – dlaczego ich funkcja jest aż tak istotna i co decyduje o ich jakości?
Meble drewniane od lat cieszą się największym zainteresowaniem ze strony klientów i stanowią nieodłączny elementy wyposażenia każdej przestrzeni mieszkalnej bez względu na to, czy chodzi o dom jednorodzinny, czy mieszkanie w bloku. Rozwiązanie to uznawane jest jednocześnie za niezwykle estetyczne, szlachetne oraz funkcjonalne. Choć nie wyda się to tak oczywiste, jednym z najistotniejszych elementów każdego mebla są drewniane kołki łączeniowe. Co warto o nich wiedzieć?

Kołki drewniane do mebli – od szczegółu do ogółu

Przywykło się raczej do tego, iż komponentom, które charakteryzują się stosunkowo niewielkimi gabarytami, nie nadaje się specjalnie istotnego znaczenia, choć z pewnością doświadczeni inżynierowie, mieliby na ten temat zupełnie inne zdanie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku drewnianych kołków łącznikowych, z którymi spotkał się każdy, kto kiedykolwiek obserwował lub uczestniczył w procesie składania mebli. Stosunkowo łatwo dojść do wniosku, że bez nich zadanie to byłoby w zasadzie niemożliwe do zrealizowania lub wymusiłoby na montażyście wykorzystanie metod, które nie uwzględniałyby albo funkcjonalności, albo estetyki. 

Kołki łącznikowe stanowią zatem swoistego rodzaju rdzeń, dzięki któremu całość staje się odporna na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz kwestie związane z degradacją materiału na przestrzeni lat. Nie powinno dziwić zatem, iż kołki tego typu powinny charakteryzować się najwyższą jakością. Co jednak o tym decyduje?

Łączniki meblowe – istotna rola procesu produkcyjnego

O tym, czy kołki łączeniowe będzie można uznać za wysokojakościowe, czy też nie, decyduje przede wszystkim materiał zasadniczy użyty do ich produkcji. Wybór rodzaju drewna absolutnie nie może stanowić kwestii przypadku. Wieloletnie badania przeprowadzone przez specjalistów z branży jasno wskazują, że najlepszym rodzajem drewna, który sprosta niezwykle trudnym wymaganiom pod każdym względem, jest buczyna, cechująca się ponadprzeciętnym stopniem twardości. Kolejnym czynnikiem decydującym o jakości kołków drewnianych jest powtarzalność wymiarowa.

W tym miejscu wyraźnie podkreślić trzeba, iż precyzyjna produkcja na skalę masową może odbyć się tylko i wyłącznie na podstawie osiągnięć najnowocześniejszych technologii. Mowa tu oczywiście o specjalistycznie zaprojektowanych maszynach, które zadbają o to, aby każdy kołek łącznikowy był dokładnie taki sam. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie samego producenta, dlatego szukając najlepiej zbilansowanej oferty na kołki drewniane, zdecydowanie warto zaufać firmie Kabus, która od lat uważana jest za lidera polskiego rynku. Wyraźnie widać zatem, że nawet najmniejsze elementy mają ogromny wpływ na konstrukcję całości. Kołki są również jedyną technologią, która umożliwia zespojenie poszczególnych elementów w systemie łączeń niewidocznych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz