Artykuł sponsorowany

Dorabianie kluczy samochodowych w ofercie firmy Dakaj-Dor: jak wygląda ten proces?

Dorabianie kluczy samochodowych w ofercie firmy Dakaj-Dor: jak wygląda ten proces?

Zgubienie lub uszkodzenie klucza samochodowego to sytuacja, której każdy z nas wolałby uniknąć. Niestety czasami zdarzają się wypadki niezależne od nas, a wtedy konieczne jest dorobienie kluczy. Jednak warto mieć na uwadze, że jeśli nasz pojazd jest wyposażony w immobilizer, wykonanie duplikatu kluczy będzie bardziej skomplikowane. Z artykułu dowiesz się, jak przebiega ten proces i dlaczego lepiej skorzystać z usług profesjonalisty, firmy Dorabianie kluczy Dakaj-Dor z siedzibą w Serocku.

Najczęstsze przyczyny

Standardowy kluczyk do samochodu składa się z metalowego grotu oraz plastikowej obudowy. Czasami grot jest składany, co stanowi jego naturalne zabezpieczenie. Jeśli jednak posiadamy klucz w klasycznej formie, jest on narażony przede wszystkim na liczne uszkodzenia mechaniczne. Nosząc go w spodniach, torebce czy też innym miejscu, gdzie znajdują się przedmioty ciężkie lub o ostrych krawędziach, grot może się skrzywić, złamać bądź wyszczerbić. Równie często w wyniku roztargnienia zdarza się zgubienie kluczyka. Natomiast mniej powszechną, ale niekiedy występującą sytuacją jest złamanie klucza w zamku.

Jak przebiega proces dorabiania kluczy samochodowych?

Dorabianie kluczy samochodowych przebiega szybko i sprawnie w przypadku modeli standardowych. Wtedy konieczne jest jedynie powielenie części metalowej zgodnie z konkretnym wzorem, który zazwyczaj wycinany jest przy pomocy frezarki. Sytuacja nieco komplikuje się w momencie, gdy stracimy ostatnią parę kluczy i nie jesteśmy w stanie dostarczyć ślusarzowi wymaganego wzoru. Na szczęście dla fachowców nie stanowi to problemu, którego nie byliby w stanie rozwiązać. W takim wypadku, by dorobić klucz samochodowy konieczne jest odwzorowanie kształtu klucza z wkładki zamka.

Dorabianie kluczy a dodatkowe zabezpieczenia

Obecnie w zdecydowanej większości samochodów zamontowane jest elektroniczne zabezpieczenie w postaci immobilizera, które chroni przed niepowołanym uruchomieniem silnika. Po włożeniu do stacyjki kluczyka mechanizm w postaci transpondera znajdujący się w jego obudowie, przesyła sygnał do pojazdu. Jeśli dane są zgodne, możliwe jest odpalenie samochodu. Tak więc, w sytuacji, gdy dorabiamy klucz samochodowy wyposażony w immobilizer, dodatkowo konieczne jest odpowiednie zakodowanie duplikatu. Profesjonalne usługi z tego zakresu oferuje firma Dorabianie kluczy Dakaj-Dor, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracach tego typu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że klucz zostanie wykonany oraz zaprogramowany właściwie, a co więcej, że będzie działał sprawnie niczym oryginał.

Ostrzenie pił, noży do kosiarek oraz innych narzędzi w ofercie zakładu ślusarskiego Dakaj-Dor

Ostrzenie narzędzi polega na usunięciu z nich starej, zniszczonej warstwy ostrza i nadaniu nowego, ostrego kształtu. Proces ten najczęściej wykonywany jest przy użyciu odpowiedniej maszyny lub narzędzia, np. pilnika lub szlifierki. Przed przystąpieniem do ostrzenia należy upewnić się, że narzędzie jest czyste oraz wolne od rdzy, a także przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas pracy. Ostrzenie narzędzi to ważny element ich pielęgnacji, który pozwoli na ich efektywniejsze działanie oraz dłuższą żywotność.

Zakład ślusarski Dakaj-Dor oferuje miedzy innymi ostrzenie pił, noży do kosiarek czy siekiery. Zatem można tu naostrzyć zarówno narzędzia ręczne, jak i mechaniczne. Firma używa specjalistycznego sprzętu, aby zapewnić wysoką jakość usług w krótkim czasie.

Opracowanie:
Serock, Nasielska 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz