Artykuł sponsorowany

Do kogo zgłosić się po pomoc w sprawie rozwodu?

Do kogo zgłosić się po pomoc w sprawie rozwodu?

W Twoim związku małżeńskim już od dłuższego czasu nie układa się, tak jak powinno? A może Twój współmałżonek złamał przysięgę małżeńską? Jeżeli zapadła decyzja o rozwodzie, warto zasięgnąć porady eksperta w tej dziedzinie, którzy po przeanalizowaniu sytuacji zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są możliwe ścieżki rozwiązania związku małżeńskiego!

Rozwód – z orzeczeniem o winie i bez orzekania o winie

Rozwód może nastąpić bez orzekania o winie lub z orzeczeniem o winie jednego z małżonków. W przypadku rozwodu bez orzekania o winie – proces rozwiązania małżeństwa jest stosunkowo prosty i szybki – jednak małżonkowie nie mogą ubiegać się o alimenty w sytuacji, gdy rozpad związku nieznacznie pogorszył ich sytuację majątkową.

Z kolei orzeczenie o winie daje prawo niewinnemu małżonkowi do ubiegania się o pomoc finansową – niezależnie od tego, czy znajduje się on w niedostatku.

Pomoc adwokata w sprawie rozwodowej

Warto mieć na uwadze, że sprawa rozwodowa to nie tylko złożenie pozwu rozwodowego oraz udział w procesie sądowym. Samodzielne przygotowywanie pism bardzo często kończy się brakiem istotnych informacji lub po prostu ich niedoprecyzowaniem – przez co sprawa będzie odkładana w czasie, a nawet może zakończyć się nie po naszej myśli.

Decydując się na rozwód z orzeczeniem o winie, pomoc adwokata będzie nieoceniona nie tylko przed złożeniem pozwu rozwodowego, ale i w trakcie trwania całego postępowania.Z kolei w przypadku rozwodu bez orzekania o winie – warto skorzystać co najmniej z konsultacji z ekspertem w dziedzinie prawa rodzinnego, np. Kancelarii Adwokackiej Małgorzaty Boroń-Niemiec.

Rozwód a separacja

Jeżeli między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego – to rozwód będzie rozsądnym wyborem. Jednak w sytuacji, gdy małżonkowie nie są pewni trwałego rozpadu swojego związku – powinni rozważyć separację, polegającą wyłącznie na uchyleniu wspólnoty małżeńskiej.W trakcie separacji żaden ze współmałżonków nie może zawrzeć nowego związku małżeńskiego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz