Artykuł sponsorowany

Dłutowanie zębów w ofercie kliniki stomatologicznej Super Dent

Dłutowanie zębów w ofercie kliniki stomatologicznej Super Dent

Klinika stomatologiczna Super Dent mieści się w Warszawie. Oferuje swoim pacjentom kompleksowe usługi związane z pielęgnacją, diagnozowaniem i leczeniem zębów, natomiast jej specjalnością jest chirurgia stomatologiczna, w ramach której prowadzi się m.in. zabieg dłutowania zębów. Jakie są do niego wskazania? Zapraszamy do lektury!

Kiedy wykonuje się dłutowanie zęba?

Dobry stomatolog zawsze dąży do tego, by zachować naturalne uzębienie pacjenta, a decyzja o ekstrakcji zawsze traktowana jest jako ostateczność. Niestety często zdarza się, że chory ząb jest zbyt zniszczony, by podjąć się jego odbudowy. W dodatku daje szereg dokuczliwych objawów, które uniemożliwiają pacjentowi normalne funkcjonowanie. Dłutowanie jest jedną z chirurgicznych metod usuwania zębów. Przeprowadza się je wtedy, gdy zastosowanie tradycyjnych technik ekstrakcji nie jest możliwe np. z powodu nietypowego ułożenia zęba czy mocno zakrzywionych korzeni zębowych. Jak informuje dentysta z kliniki stomatologicznej Super Dent:

„Dłutowanie zębów najczęściej wykonuje się w przypadku problematycznych ósemek oraz zębów zatrzymanych. W naszej klinice przeprowadzamy ten zabieg w znieczuleniu miejscowym i przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu oraz precyzyjnych narzędzi. Wszystko to zmniejsza dyskomfort pacjenta i gwarantuje pełne powodzenie ekstrakcji”.

Na czym polega dłutowanie zęba?

Zanim stomatolog podejmie decyzję o przeprowadzeniu takiego zabiegu, konieczne będzie wykonanie kilku badań. Jednym z najważniejszych jest RTG zębów, które obrazuje stan zębów, ich budowę oraz liczbę kanałów korzeniowych. W klinice stomatologicznej Super Dent zdjęcie radiologiczne zębów można wykonać na miejscu w konkurencyjnej cenie. Stanowi ono podstawę do zaplanowania zabiegu dłutowania zębów.

Rozpoczyna się on od podania znieczulenia miejscowego w postaci iniekcji. Następnie chirurg-stomatolog wykonuje nacięcie w dziąśle, co pozwala mu odsłonić chory/zatrzymany ząb. Potem, przy pomocy dźwigni i wierteł stomatologicznych, lekarz dzieli ząb na części i usuwa każdą z nich, łącznie z korzeniem. Po zabiegu pozostaje dość głęboka rana, którą trzeba zszyć. Miejsce zabiegu zabezpiecza się przy pomocy kilku szwów.

Na koniec pacjent otrzymuje od stomatologa szczegółowe wytyczne dotyczące diety, stosowania środków przeciwbólowych i pielęgnacji jamy ustnej po zabiegu. Z racji tego, że dłutowanie zęba jest dość inwazyjną procedurą, nierzadko zachodzi konieczność przyjmowania antybiotyków w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia infekcji bakteryjnej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz