Artykuł sponsorowany

Dlaczego ważne jest regularne usuwanie kamienia nazębnego?

Dlaczego ważne jest regularne usuwanie kamienia nazębnego?

Chcesz cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? W takim razie koniecznie musisz je codziennie szczotkować oraz używać nici dentystycznej. Niezbędnym elementem są też regularne wizyty u dentysty w celu usunięcia kamienia nazębnego, który może być przyczyną próchnicy, zapalenia dziąseł, czy nadwrażliwości. Dowiedz się, czemu warto go usuwać w gabinecie stomatologicznym!

Czym jest kamień nazębny?

Wciąż wielu osobom wydaje się, że kamień nazębny to problem jedynie tych osób, które nie dbają o uzębienie. To nie prawda, ponieważ zmaga się z nim większość z nas. Jest to zmineralizowana płytka nazębna, która zalega w zębach wskutek niedokładnej higieny jamy ustnej – natomiast aż co 3 Polak źle myje zęby! Składa się z substancji zawartych w ślinie, bakterii powodujących próchnicę, resztek jedzenia i związków wapnia i fosforu.

Jak często usuwać kamień nazębny?

Zalecana częstotliwość wizyt u dentysty w celu usuwania kamienia nazębnego jest uzależniona od zdrowia jamy ustnej pacjenta, jak i zaleceń specjalisty. Taką usługę znajdziemy np. w ofercie Gabinetu Stomatologicznego Renata Jarczyńska Kaczmarek. Najczęściej wystarczyć jeden zabieg w ciągu roku, lecz osoby zmagające się z problemami z dziąsłami, palacze, czy też osoby z niewystarczającą higieną jamy ustnej powinny częściej zgłaszać się do stomatologa

Kamień nazębny i jego konsekwencje

Kamień nazębny ma negatywny wpływ na nasze uzębienie. Powoduje, że nie wyglądają one dobrze ze względu na żółty lub brązowy kolor. Nie chodzi tutaj jednak jedynie o kwestie estetyczne. U osób zmagających się z tym problemem można zaobserwować również brzydki zapach z ust, a także nadwrażliwość na zimne i gorące potrawy lub napoje.

Kamień nazębny jest też odpowiedzialny za zapalenie dziąseł, przez co stają się one czerwonawe i obrzęknięte. Może również pojawić się krwawienie. Na szczęście jednak możemy je zatrzymać, wdrażając odpowiednią pielęgnację. Jeśli jednak tego nie zrobimy, to zapewne dojdzie do pogorszenia stanu uzębienia i może to prowadzić do zapalenia przyzębia czy innych chorób.

Opracowanie:
Kościan, os. Piastowskie 20-21
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz