Artykuł sponsorowany

Dlaczego ważna jest regularna konserwacja systemów alarmowych?

Dlaczego ważna jest regularna konserwacja systemów alarmowych?
Posiadanie alarmu ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo zarówno budynku firmowego, jak i domu jednorodzinnego. Jednakże samo założenie alarmu nie wystarczy! Jeśli chcesz mieć pewność, że alarm będzie chronił twoją nieruchomość przed nieproszonymi gośćmi, pamiętaj o jego regularnej konserwacji. Na czym polega profesjonalna konserwacja systemów alarmowych i dlaczego jest taka ważna?

Na czym polega konserwacja?

Wiele instalacji wymaga regularnych prac konserwacyjnych. Wszyscy pamiętamy o przeglądzie samochodu lub komina, lecz mnóstwo osób zapomina, jak ważna jest systematyczna konserwacja systemów alarmowych. Czynności te dotyczą przede wszystkim:

  • Czujników – sprawdzane jest ich poprawne funkcjonowanie oraz usuwane są wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby osłabiać czułość. We wnętrzu czujnika mogą zagnieździć się insekty, dlatego nie wystarczą powierzchowne oględziny.
  • Zasilanie – w przypadku alarmu przewodowego, należy sprawdzić również stan akumulatora, który umożliwia działanie alarmu w czasie przerwy w dostawie prądu.
  • Komunikator – to właśnie on odpowiada za przekazywanie sygnału na inne urządzenia, w tym telefon komórkowy. Pamiętaj, aby regularnie aktualizować numery telefonów, które są programowane w komunikatorze.

Podczas konserwacji, bardzo często pomija się testowanie sprawności sygnalizatorów świetlnych i dźwiękowych. Jest to bardzo ważne i nie wolno tego bagatelizować!

Jak często wykonywać?

Jeśli chcesz mieć pewność, że konserwacja zostanie przeprowadzona skrupulatnie, zawsze korzystaj z usług profesjonalistów np. firmy Alert, która specjalizuje się w montażu alarmów oraz ich konserwacji. Jak często zlecać konserwację systemu alarmowego? Zależy to od wielu czynników, między innymi producenta urządzenia, jego modelu oraz ewentualnych problemów w czasie eksploatacji. Konserwację warto zlecać przed planowaną dłuższą nieobecnością (np. urlopem lub wyjazdem służbowym), aby mieć pewność, że dom będzie chroniony we właściwy sposób.

Błędy w instalacji – czym grożą?

Nieprawidłowo założony system alarmowy to ogromne niebezpieczeństwo. Jeśli specjaliści podczas konserwacji zauważą jakiekolwiek nieprawidłowości, natychmiast zleć ich poprawę. Alarm powinien być niezawodny, a ty nie masz nad nim kontroli podczas dłuższej nieobecności. Jeżeli nie będzie funkcjonował we właściwy sposób, może nie zadziałać, kiedy na terenie twojej nieruchomości pojawią się włamywacze. Czasami jeden błąd może wiele kosztować, a złodzieje często kradną nie tylko rzeczy o wartości materialnej, ale również sentymentalnej np. rodzinną biżuterię.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz