Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na wybór sinusoidalnych profili dylatacyjnych w posadzce przemysłowej?

Dlaczego warto zdecydować się na wybór sinusoidalnych profili dylatacyjnych w posadzce przemysłowej?

Posadzki przemysłowe są nieodłącznym elementem każdej podłogi hali magazynowej, magazynu wysokiego składowania, zakładu produkcyjnego, przemysłowego itd.. Ich trwałość, wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia ma bezpośredni wpływ na użytkowanie tych obiektów przez właścicieli, najemców, pracowników. Aby cieszyć się wieloletnim użytkowaniem posadzki przemysłowej bez uszkodzeń, należy zwrócić uwagę, już na etapie planowania inwestycji, jakie funkcje ma spełniać podłoga w obiekcie i wykonać odpowiedni projekt konstrukcji posadzki.

Dylatacje podłogi przemysłowej

Jednym z elementów posadzki przemysłowej są dylatacje podłogowe. Ich właściwe zaprojektowanie i wykonanie jest niezbędne dla trwałości i wydajności podłogi przemysłowej.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat nastąpił znaczny postęp w tej dziedzinie, gdyż zmieniły się wymagania stawiane posadzkom przemysłowym. Cięte posadzki przemysłowe zastąpiono posadzkami bezspoinowymi, których pola dzienne są coraz większe. Zaczęto budować również wyższe magazyny. Także pojazdy transportowe poruszające się w nich zaczęły być szybsze. Obiekty magazynowe zaczęto wyposażać w coraz wyższe regały magazynowe. Zwiększyły się obciążenia powierzchniowe spowodowane przez składowane materiały, a także punktowe pochodzące od stóp regałów oraz od nacisku kół pojazdów transportowych. Proces załadunku, wyładunku czy magazynowania towaru został w pełni, lub w części, zautomatyzowany.

Rezultatem tego jest wzmożone zapotrzebowanie na bezspoinowe posadzki przemysłowe, które wytrzymają duże obciążenia statyczne i dynamiczne, a także spełnią najwyższe wymagania równości, zapewnią komfort jazdy pojazdom transportowym i zabezpieczą transportowany towar przed uszkodzeniem.

Dobór profili dylatacyjnych

Firma Draht-und Material Vertrieb DMV-PLUS Sp. z o.o. od wielu lat zajmuje się sprzedażą i wdrażaniem innowacyjnych produktów w dziedzinie posadzek przemysłowych. Jako jeden z liderów na polskim rynku produktów do wykonywania betonowych podłóg przemysłowych oferuje klientom coraz to nowsze rozwiązania w zakresie dylatacji posadzek przemysłowych.

Wprowadzone przez nią na rynek polski rozwiązania systemów dylatacyjnych firmy Hengelhoeff Concrete Joints takie jak Cosinus Slide® i e-slide® chronią krawędzie dylatacji, a innowacyjne rozwiązanie ze ślizgowym systemem Sinus Slide® zapewnia wolny od wstrząsów i wibracji przejazd przez nie pojazdów transportowych we wszystkich kierunkach.

Te rozwiązania z opatentowaną technologią ciągłego kotwienia 3D i ciągłym systemem przenoszenia obciążenia umożliwiają swobodny poziomy ruch podłogi w 2 kierunkach i osiągają dużą wydajność.

Cosinus Slide®, obecnie jako najlepszy system przenoszenia obciążenia, nie ogranicza umiejscowienia regałów (możliwość umieszczenia regałów bezpośrednio przy dylatacji bez pogarszania zdolności przenoszenia obciążenia), a efekt podwójnego ślizgu i ciągłe zakotwienie w betonie dodatkowo poprawiają przenoszenie obciążeń dynamicznych i statycznych. Profil ten ponadto daje możliwość optymalizacji grubości posadzki przy jednoczesnym zachowaniu jej wytrzymałości.

Dlatego warto zwrócić uwagę na te rodzaje systemów dylatacyjnych i wdrożyć je już na etapie projektowania betonowych podłóg przemysłowych.

Poprawa bezpieczeństwa pracy

Dobrze zaprojektowane i wykonane dylatacje podłogowe są niezbędne dla długotrwałej wydajności i trwałości posadzek przemysłowych w obiektach. Przyczyniają się one do ogólnego bezpieczeństwa i przedłużają żywotność posadzki. Systemy Cosinus Slide® i e-slide®, po prawidłowym zainstalowaniu i wykończeniu, zgodnie z zasadami dobrego rzemiosła, gwarantują wolne od wibracji i wstrząsów przejazdy kół wózków widłowych, podnośników i innych maszyn transportowych. Systemy te nie przekraczają minimalnych wymagań, w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, dotyczących narażenia pracowników na ryzyko spowodowane czynnikami fizycznymi (wibracjami) zgodnie z dyrektywą 2002/44/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 czerwca 2002 roku. Tym samym oferują one komfort pracy dla operatorów pojazdów transportowych i wzrost bezpieczeństwa pracy.

Konserwacja i naprawa podłóg przemysłowych

W przypadku podłóg przemysłowych konieczna jest ich regularna konserwacja i okazjonalne naprawy, aby zaradzić ich przedwczesnemu zużyciu, uszkodzeniu dylatacji lub uszkodzeniom ich powierzchni. Wdrożenie rutynowych serwisów i przeglądów konserwacyjnych pozwoli na szybką identyfikację problemów, zapewniając utrzymanie podłogi przemysłowej w dobrym stanie.

Inwestowanie w wysokiej jakości materiały do posadzek przemysłowych, w tym zwłaszcza profile dylatacyjne, spotyka się czasami z oporem ze względu na wysokie koszta. Tymczasem zainwestowanie w dobrej jakości projekt, materiał i wybór, przez inwestora, generalnego wykonawcę inwestycji, dewelopera, wynajmującego lub najemcę, dobrego wykonawcy daje możliwość uniknięcia znacznych dodatkowych kosztów związanych z reklamacjami, naprawami, przestojami, uszkodzeniami, w tym uszkodzeniami kół wózków widłowych, podnośnikowych czy innych maszyn transportowych. To także zapobieganie dyskomfortowi, zmęczeniu i ewentualnym urazom operatorów tych sprzętów.

Dlatego każdy podmiot w tym łańcuchu inwestycji powinien pamiętać o doborze odpowiedniego materiału. Materiały te można znaleźć m.in. w firmie DMV-PLUS.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz