Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na postawienie domu w technologii kanadyjskiej?

Dlaczego warto zdecydować się na postawienie domu w technologii kanadyjskiej?

Własny dom to marzenie wielu osób, jednak wysoki koszt jego budowy sprawia, że na spełnienie tego marzenia, mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Przyzwyczailiśmy się bowiem do tego, że dom musi być murowany, a to oznacza dużo wydatków, pracy i stresu. Tymczasem istnieją jeszcze inne rozwiązania. Domy kanadyjskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów, a technologia ich budowy jest znacznie prostsza. Czym wyróżniają się „kanadyjczyki”?

Technologia kanadyjska – na czym polega?

Jak łatwo można się domyślić, kanadyjska technologia budowy domów przywędrowała do nas z Kanady i USA. Bardzo chętnie korzystają z niej również mieszkańcy krajów skandynawskich i Niemcy. Domy kanadyjskie to domy szkieletowe, powstające z drewna z drzew iglastych. Surowiec ten poddawany jest specjalistycznej obróbce technologicznej, co zapewnia mu trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Kanadyjczyki często określane są niechlubnym mianem „domów z paczki”. W istocie, na plac budowy dostarcza się gotowe moduły, z których następnie powstaje obiekt mieszkalny. Taka forma budowy nie świadczy jednak o niejakiej jakości domu. Kanadyjczyki są pełne zalet. Jakich?

Jakie korzyści wynikają z budowy domu szkieletowego?

Atuty technologii szkieletowej można wyliczać bez końca. Przede wszystkim postawienie takiego domu jest znacznie tańsze niż budowa obiektu murowanego. Specjaliści szacują, że decydując się na kanadyjczyka, możemy zaoszczędzić nawet 30% środków przeznaczonych na realizację inwestycji. W dodatku postawienie domu szkieletowego zajmuje mniej czasu. Podczas gdy budowa tradycyjnego obiektu trwa latami, do kanadyjczyka można wprowadzić się już po kilku miesiącach od zakupu.

Jak podkreśla przedstawiciel z firmy Szwejko, która jest uznanym producentem domów szkieletowych, kanadyjczyki cechują się trwałością i wytrzymałością. Ich wykonawcy bardzo często udzielają inwestorom kilkunasto- lub nawet kilkudziesięcioletniej gwarancji. Co więcej, są to domy energooszczędne, a więc tanie w utrzymaniu i przyjazne dla środowiska. Za utrzymanie ciepła w budynku odpowiada starannie położona termoizolacja, która zapewnia mieszkańcom optymalny komfort termiczny zarówno w czasie zimy, jak i lata.

Mała grubość ścian sprawia, że domownicy mogą cieszyć się większą powierzchnią domu. W razie konieczności modernizacja obiektu nie będzie stanowić żadnego problemu. Domy kanadyjskie można z łatwością rozbudowywać i przebudowywać, dostosowując je do potrzeb rodziny. Trzeba też wspomnieć o nowoczesnym i unikalnym w naszym kraju designie kanadyjczyków. Nie dość, że dom prezentuje się pięknie, to jeszcze drewno tworzy w jego wnętrzu zdrowy mikroklimat, którego nie da się uzyskać w budynkach murowanych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz