Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na grzewczy olej napędowy i jak go magazynować?

Dlaczego warto zdecydować się na grzewczy olej napędowy i jak go magazynować?

Ogrzewanie obiektów mieszkalnych to jedna z najważniejszych rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę już na etapie projektowania domu. Obecnie w domach jednorodzinnych wykorzystuje się rozmaite sposoby grzewcze. Jedną z głównych różnic między poszczególnymi systemami jest paliwo wykorzystywane do ogrzewania domu. Na rynku znajdziemy rozmaite paliwa, a także kotły specjalnie do nich przystosowane. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie olejem opałowym i w jaki sposób magazynować olej.

Ogrzewanie domu olejem grzewczym – jakie są zalety?

Główną zaletą ogrzewania obiektów mieszkalnych olejem opałowym jest uzyskanie komfortu grzewczego, który można porównać z tym, jaki uzyskujemy przy innych metodach grzewczych. Obecnie olej grzewczy można stosować w kotłach z cyfrowym systemem sterowania, dzięki czemu istnieje możliwość ustawienia konkretnej temperatury. Kolejna istotna zaleta tego paliwa to bezobsługowa eksploatacja. Oczywiście kotły olejowe wymagają okresowych przeglądów konserwacyjnych, aczkolwiek ich użytkownicy nie muszą ingerować w ich pracę. Wszystko za sprawą tego, iż grzewcze systemy olejowe są w pełni zautomatyzowane. Warto też zaznaczyć, że korzystając z oleju grzewczego, jesteśmy niezależni od sieci gazowej.

Instalacje grzewcze na olej opałowy można zamontować we wszystkich obiektach mieszkalnych. Co więcej, do zalet tego systemu zalicza się rozbudowaną sieć dystrybucji paliwa. Olej opałowy stosowany w systemach grzewczych możemy zamówić do domu lub firmy. Olej napędowy grzewczy oferuje m.in. Dystrybutor paliwa płynnego Kdm Polska z Krępic w województwie dolnośląskim. Wspomniana spółka oferuje olej opałowy Ekoterm. To paliwo przeznaczone jest do kotłów grzewczych w domach, mieszkaniach, piecach przemysłowych, suszarniach, piecach technologicznych i nagrzewnicach. Na koniec warto dodać, że grzewczy olej napędowy spala się w całości, co nie powoduje żadnego zagrożenia dla naturalnego środowiska.

Jak magazynować olej opałowy?

Jeżeli zdecydujemy się na ogrzewanie domu olejem opałowym, musimy wygospodarować miejsce na jego przechowywanie. Zgodnie z warunkami technicznymi zbiornik na grzewczy olej napędowy może być zamontowany obok kotła w odległości nie mniejszej niż metr. Ponadto między pojedynczym zbiornikiem a kotłem musi powstać murowana ścianka. W przypadku dużych obiektów budowlanych konieczna jest kaskada, która złożona jest z kilku zbiorników. Dzięki temu przedłuża się okres uzupełniania paliwa. Zazwyczaj używa się polietylenowych zbiorników, dwupłaszczowych o pojemności od 750 do 1500 litrów. Gdy wybierzemy zbiorniki jednopłaszczyznowe, wówczas dookoła nich musi znaleźć się wanna wychwytująca. Poza tym każdy zbiornik na olej opałowy powinien być wyposażony w osprzęt przeznaczony do jego napełniania, poboru paliwa oraz odpowietrzania. W miejscu, gdzie będziemy magazynować olej napędowy grzewczy, musi znaleźć się również okno zewnętrzne, kanał nawiewny oraz wyciąg wentylacyjny.

Opracowanie:
Krępice, Wrocławska 44
tel. 71 326 11 21
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz