Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Każdy rodzic staje przed dylematem, do jakiego przedszkola zapisać swoje dziecko. Od tej decyzji zależy bardzo wiele, a w szczególności rozwój dziecka i jego bezpieczeństwo. Do wyboru mamy dwa warianty. Pierwszy z nich to przedszkola publiczne, a drugi prywatne. Zobacz, co może zyskać dziecko, uczęszczając do niepublicznego przedszkola, co oferują takie placówki i jakie są ich zalety.

Co musimy wiedzieć o niepublicznych przedszkolach?

Ważną decyzją zarówno dla rodziców, jak i dla ich dzieci jest to, gdzie poślą swoje  dziecko do przedszkola. Jak zostało wcześniej wspomniane, istnieją dwie opcje – przedszkola prywatne oraz publiczne. Decydując się na niepubliczne placówki, musimy pamiętać, że będziemy ponosić koszty związane z czesnym. To jednak ma swoje plusy, ponieważ prywatne przedszkola za pieniądze od rodziców mogą przygotować bogatą ofertę zajęć, opiekę specjalistów, np. logopedy i terapeuty, a nawet odpowiednio dopasowaną dietę do każdego dziecka. W publicznych przedszkolach na takie rzeczy raczej nie ma co liczyć.

Zanim jednak zapiszemy dziecko do przedszkola, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim przedszkole nie może być daleko od domu, ponieważ codzienne zawożenie i odbieranie dziecka zajmowałby mnóstwo czasu. Oprócz tego istotna jest liczba zajęć i ich charakter. Dość ważne może być również to, jak w jak dużej grupie znalazłoby się nasze dziecko.

Dlaczego warto zapisać dziecko do niepublicznego przedszkola?

Przedszkola niepubliczne dają wiele korzyści dla dzieci i rodziców. Przede wszystkim oferują wiele zajęć dodatkowych, dzięki którym dzieci mogą uczyć się nowych rzeczy. Wśród nich są między innymi zajęcia artystyczne, nauka gry na instrumentach czy zajęcia sportowe. Niepubliczne Przedszkole Nr 4 O Profilu Edukacyjno-Przyrodniczym Pod Dębusiem Olbrzymkiem z Chodzieży w województwie wielkopolskim oferuje dzieciom możliwość uczęszczania w następujących kołach zainteresowań:

  • taniec,
  • kółko plastyczne,
  • sensoplastyka,
  • kółko ekologiczne,
  • zajęcia plastyczno-techniczne,
  • terapia ręki,
  • gimnastyka,
  • zajęcia logorytmiczne.

Bogata oferta zajęć to jednak niejedyna zaleta prywatnych przedszkoli. Kolejną jest to, że zwykle są tam małe grupy, a co za tym idzie, opiekun grupy może poświęcić więcej czasu każdemu dziecku. Niewątpliwym plusem przedszkoli niepublicznych jest to, że działają one przez cały rok i nie mają przerwy wakacyjnej. Dzięki temu rodzice nie muszą się martwić, kto zajmie się dzieckiem w lipcu i sierpniu, gdy pojadą do pracy. Za przedszkolami prywatnymi przemawia również ich wyposażenie. Raczej w większości przypadków takie placówki mają nowoczesne sprzęty, a także zabawki dla najmłodszych z certyfikatami bezpieczeństwa. Na sam koniec warto zaznaczyć, że niepubliczne przedszkola zatrudniają wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, a także specjalistów z innych dziedzin, którzy będą mieli pozytywny wpływ na rozwój dzieci.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz