Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zainwestować w alarm domowy?

Dlaczego warto zainwestować w alarm domowy?

Wiele osób marzy o własnym domu, a kiedy już go mają – o bezpieczeństwie domowników. Można w prosty sposób zadbać o ochronę domu i jego mieszkańców, inwestując w alarm domowy. Przed czym chronią systemy alarmowe i jakie są zalety profesjonalnych instalacji alarmowych? Sprawdź, jeżeli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem we własnym domu. Instalacja alarmu będzie jedną z najlepszych decyzji w twoim życiu!

 

Zalety profesjonalnej instalacji alarmowej

Dlaczego warto zainwestować w alarm domowy? Odpowiedź już znamy. Najważniejszym powodem, dla którego powinniśmy zdecydować się na ten krok, jest zapewnienie wysokiego poziomu ochrony dla znajdujących się w budynku osób. Nie dopuszczamy do wejścia osób nieuprawnionych na teren obiektu. Nie jest to jednak jedyny bodziec, który powinien nas popchnąć do decyzji o tej inwestycji.

Powinniśmy zainwestować w system alarmowy, aby:

  • chronić mienie przed kradzieżą,
  • uzyskać ochronę przeciwpożarową,
  • uzyskać ochronę przed zalaniem wodą
  • zmniejszyć ryzyko zaczadzenia.
Wszystko dzięki instalacji specjalistycznych czujników, natychmiast informujących o powstałym zagrożeniu. Centrala przekazuje alerty na numery telefonu uprawnionych osób oraz na numer agencji ochrony. Możemy również uruchomić automatyczne włączanie dźwiękowych systemów ostrzegawczych, aby zagwarantować sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa – wyjaśnia nasz ekspert z firmy MAKROsystem, zajmującej się instalacją systemów zabezpieczeń.
 

SSWiN – systemy sygnalizacji włamania i napadu

Jednym z najlepszych systemów alarmowych są systemy sygnalizacji włamania i napadu SSWiN. Ich atutem jest możliwość zapewnienia strefowej ochrony obiektu, która pozwala na szybsze wykrycie konkretnego obszaru obiektu, gdzie doszło do włamania. To ważne zwłaszcza w przypadku dużych obiektów, gdzie natychmiastowe znalezienie miejsca nieuprawnionej ingerencji jest trudne.

Systemy sygnalizacji włamania i napadu są zbudowane z:

  • centrali alarmowej z zasilaczem i akumulatorem w komplecie,
  • zewnętrznych lub wewnętrznych manipulatorów,
  • czujników i detektorów informujących o zagrożeniu, np. zbiciu szkła czy ruchu w obiekcie,
  • zewnętrznych lub wewnętrznych sygnalizatorów optyczno-akustycznych,
  • nadajników alarmowych,
  • przycisków sygnalizacji napadu,
  • systemów powiadamiania.

Jednym z najważniejszych elementów jest centrala alarmowa, która zbiera i analizuje dostarczane do niej sygnały i przesyła informacje o alarmie. Dlatego musi być umieszczona w bezpiecznym miejscu (np. w pomieszczeniu bez okien), bez możliwości dostępu niepowołanych osób.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz