Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto ocieplać budynki pianką PUR?

Dlaczego warto ocieplać budynki pianką PUR?

Rozwój technologii oraz zmieniające się potrzeby związane z ewolucją klimatu wpływają na rozwój metod i technik ocieplania budynków. Uciekające ciepło z domu, budynku gospodarczego czy firmy to ogromny problem. Wpływa na komfort przebywania w nieszczelnych pomieszczeniach i przyczynia się do wzrostu kosztów ogrzewania. Dziś popularnym materiałem do uszczelniania dachów, fundamentów i pozostałych elementów konstrukcyjnych jest pianka PUR.

Klimat umiarkowany, w którym się znajdujemy, związany jest ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Intensywny deszcz, silny wiatr czy śnieg i mróz wpływają na nasze odczucie temperatury, stąd konieczne jest zapewnienie właściwej izolacji termicznej w budynkach, w których spędzamy wiele godzin. Coraz częściej do ocieplania wykorzystuje się pianę poliuretanową, która ma ciekawe właściwości. Przy jej nakładaniu warto jednak skorzystać z pomocy profesjonalistów, jakich spotkamy w firmie Termomodernizacja Ekspert, gdyż osoby z doświadczeniem sprawnie zadbają o izolację każdego budynku.

Ocieplanie budynków- dlaczego należy je przeprowadzać?

Komfort cieplny to bardzo ważna cecha, która przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia, stanu zdrowia i efektywności w domu i pracy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ocieplenie budynku ma wpływ również na odczuwalną temperaturę latem. Przy zbyt niskiej lub zbyt wysokiej łatwiej o choroby, zasłabnięcie, spada czas reakcji i pojawiają się problemy z koncentracją. Ma to wpływ zarówno na nasze codzienne funkcjonowanie, jak i wydajność w miejscu pracy. Nieocieplony i nieszczelny budynek to też często problem przeciekającego dachu lub fundamentów, większej ilości pyłu i innych zanieczyszczeń dostających się do wewnątrz pomieszczeń. Wilgoć wnikająca w konstrukcję przyczynia się do jej zniszczenia, pojawienia się szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia ludzi i zwierząt bakterii, pleśni i grzybów. W końcu źle ocieplony dom lub pomieszczenie gospodarcze generuje większe koszty ponoszone na ogrzewanie. Materiał izolacyjny chroni przed uciekaniem ciepła, zwiększa odporność konstrukcji na działanie wody, poprawia izolację termiczną, ale również i akustyczną. W zależności od zastosowanego materiału wzmacnia też ochronę przed ogniem.

Czym jest pianka PUR?

Piana poliuretanowa to jeden z popularnych materiałów izolacyjnych nakładanych metodą natryskową. Wymagany jest do tego odpowiedni sprzęt i wiedza, dlatego najlepiej powierzyć ocieplanie tą techniką specjalistom z doświadczeniem. Do wyboru mamy dwa rodzaje piany:

  • otwarto komórkowa- jest lekka i elastyczna, wygląda jak gąbka, przepuszcza parę i dokładnie przylega do powierzchni. Sprawdzi się do ocieplenia poddasza oraz wszędzie tam, gdzie nie ma dużej wilgoci;
  • zamknięto komórkowa- tworzy pęcherzyki, jest wysoce odporna na wilgoć.

Jeśli prace remontowe prowadzone są zimą, można wybrać specjalną piankę przeznaczona na tę porę roku, którą można nakładać przy bardzo niskiej temperaturze. Podsumowując, pianka ma ogromne właściwości termoizolacyjne, jest paroprzepuszczalna i zapewnia izolację przed hałasami z zewnątrz. To jednak niejedyne jej zalety. W zależności od stopnia palności może stanowić dodatkową ochronę przeciwpożarową. Jest nieszkodliwa dla człowieka i bardzo łatwa w obróbce. Jej parametry nie zmieniają się z upływem czasu, a dodatkowo można ją malować i pokrywać lakierami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz