Artykuł sponsorowany

Dlaczego ekspres do kawy przestał działać?

Dlaczego ekspres do kawy przestał działać?

W ostatnich latach zauważono niezwykły wzrost sprzedaży automatycznych ekspresów do kawy. Przeciętny Polak wypija około 95 litrów kawy rocznie. Przygotowanie napoju w ekspresie jest proste i wymaga minimalnego wysiłku. Nowoczesne automaty są w stanie zaserwować w domowych warunkach kawę jak z najlepszej kawiarni. Nic więc dziwnego, że sytuacje, w których dochodzi do awarii sprzętu, stają się irytujące. Poznaj najczęstsze przyczyny uszkodzeń ekspresów do kawy.

Podstawowe przyczyny awarii ekspresu do kawy

Prawidłowa obsługa ekspresu do kawy to gwarancja długiego użytkowania maszyny. Warto znać podstawowe zasady, dzięki którym kawa będzie parzona długotrwale i bez usterek. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość używanej wody. Powinna być ona przefiltrowana i nie zawierać w sobie zanieczyszczeń. Woda prosto z kranu często prowadzi do osadzania się kamienia i osadów na wewnętrznych częściach ekspresu, przez co kawa nie będzie tak pyszna jak na początku użytkowania. Zmiana smaku kawy to kolejny sygnał, świadczący o nieprawidłowym działaniu ekspresu. Zbyt słaba kawa oznaczać obowiązek wymiany uszczelki, te przy zaparzaczu powinno się wymieniać co 2-3 lata, aby zachowały pełną sprawność. Wymiana takiego elementu nie jest kosztowna, warto zajrzeć do serwisu Jan-Rok i wyposażyć się w nowe części. Na miejscu specjaliści doradzą oraz pomogą w wymianie uszkodzonej uszczelki.

Pyszne cappuccino czy latte to kawy, które swój wyjątkowy smak zawdzięczają spienionemu mleku. Jeżeli zauważalna jest różnica w rzadkości piany, mleko ma brzydki zapach lub zbyt wolno leci do szklanki należy rozważyć wymianę sprzęgła spieniacza. W niektórych modelach ekspresów możliwa jest wymiana tylko poszczególnych elementów. Aby nie popełnić błędu i nie spisać całego urządzenia na straty należy oddać ekspres w ręce specjalistów, którzy ocenią możliwości naprawy usterki.

Nie zapominaj o regularnej konserwacji

Aby ekspres posłużył jak najdłużej, a przyrządzana w nim kawa była zawsze aromatyczna i pyszna, niezbędna jest odpowiednia konserwacja poszczególnych elementów. Regularne opróżnianie i mycie systemu mlecznego oraz pojemnika na fusy zapewni odpowiednią higienę i estetykę przyrządzanej kawy.  Szczególnie ważne jest również odkamienianie. Zbierający się osad sprawia, że smak kawy wydaje się mniej aromatyczny i przygaszony. Ponadto odpowiednia eksploatacja i konserwacja urządzeń sprawią, że posłużą one dłużej, a przygotowywana kawa będzie zawsze spełniała oczekiwania smakowe.

Opracowanie:
Płock, Walecznych 9a
tel. 24 268 66 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz