Artykuł sponsorowany

Dlaczego choroba gardła wymaga konsultacji z otolaryngologiem Elżbietą Buczek-Konopką?

Dlaczego choroba gardła wymaga konsultacji z otolaryngologiem Elżbietą Buczek-Konopką?

Choroba gardła jest infekcją, ale jeśli staje się przewlekła, warto udać się do specjalisty.  Gabinet Otolaryngologii Elżbieta Buczek-Konopka ustali przyczyny i podejmie leczenie. Nie wolno zwlekać, ponieważ sama nie minie. Potrzebne są leki farmaceutyczne, które potrafi dobrać tylko specjalista. Metody kuracji zależą od stanu schorzenia. 

Czy przedłużająca się choroba gardła jest niebezpieczna?

Choroba gardła pojawia się przy przeziębieniu, anginie, grypie i zapaleniu oskrzeli. Lekarz pierwszego kontaktu przepisuje antybiotyk, syrop i tabletki do ssania. Kiedy jednak dolegliwość nie mija lub po pewnym czasie powraca, jest to sygnał, żeby udać się do specjalisty. W swoim gabinecie otolaryngologii lekarz Elżbieta Buczek-Konopka zajmuje się diagnozowaniem oraz terapią schorzenia. Nie wolno zwlekać, ponieważ przez to dojdzie do rozwoju choroby i ewentualnych powikłań. Dolegliwość może doprowadzić nawet do innych problemów.

Jaki przebieg może mieć choroba gardła i kiedy udać się otolaryngologa Elżbiety Buczek-Konopki?

Podczas infekcji odczuwalne są nieprzyjemne objawy. Występuje drapanie i pieczenie oraz suchy kaszel. Przy anginie ból jest bardziej dotkliwy i zauważalne są nacieki ropne na migdałach. Mogą być powiększone węzły chłonne szyjne lub podżuchwowe. Po kuracji antybiotykowej dolegliwości powinny minąć, ale gdy choroba gardła będzie się przedłużać, warto udać się do lekarza. Specjalista otolaryngologii Elżbieta Buczek-Konopka na podstawie wywiadu i przeprowadzonych badań, zaleci terapię. Ważne, żeby nie doprowadzić do stanu przewlekłego, który może wywołać guzy.

Opracowanie:
Oświęcim, pl. Kościuszki 12
tel. 503 925 546
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz