Artykuł sponsorowany

Dezynfekcja mieszkania ozonem – jak i kiedy warto to zrobić?

Dezynfekcja mieszkania ozonem – jak i kiedy warto to zrobić?

Ozonowanie to jeden z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Ozon, uznany za jeden z najsilniejszych, naturalnych środków o działaniu antyseptycznym, znajduje swoje zastosowanie w wielu, różnych branżach. Coraz częściej stosowany jest również do oczyszczania mieszkań. Tłumaczymy, w jaki sposób i kiedy warto przeprowadzić dezynfekcję mieszkania ozonem.

Jak zdezynfekować mieszkanie?

Ozonowanie to rewelacyjny sposób na dezynfekcję pomieszczeń, wnętrz samochodu, a nawet żywności. Należy jednak pamiętać, że ozon w dużym stężeniu może być niebezpieczny! Chcąc skorzystać z tej metody we własnym domu, koniecznie zapoznaj się z obowiązującymi zasadami.

Podstawą ozonowania mieszkania jest odpowiedni sprzętdomowy generator ozonu. Jego stężenie musi być odpowiednio wysokie, a czas działania – odpowiednio długi, by osiągnąć oczekiwany efekt. Bardzo istotne jest, by nie dochodziło do wymiany powietrza z pozostałymi częściami mieszkania, dlatego pierwszym krokiem jest odpowiednie uszczelnienie. Dobrym pomysłem będzie także zabezpieczenie cennych przedmiotów. W tak przygotowanym miejscu należy umieścić i włączyć ozonator. Podczas ozonowania w pomieszczeniu nie powinni przebywać ludzie i zwierzęta! Warto także wynieść wszystkie rośliny. Po zabiegu oczyszczania należy odczekać minimum 30 minut. Po tym czasie pomieszczenie jest bezpieczne oraz wolne od bakterii, wirusów i grzybów.

Kiedy warto przeprowadzić ozonowanie?

Ozonowanie mieszkania przeprowadzane jest w różnych celach. Dzięki niewiarygodnej mocy ozon stosowany jest zarówno do odświeżenia wnętrza, jak i jego odkażenia. To metoda, która skutecznie niszczy wszelkie drobnoustroje, dlatego często z ozonowania korzysta się w momencie, kiedy w mieszkaniu przebywała osoba, która przeszła chorobę zakaźną. Zarazki potrafią przetrwać poza organizmem, na różnych powierzchniach nawet do kilku dni, tworząc realne zagrożenie dla domowników i odwiedzających gości. W takich momentach ozon jest niezastąpiony i skutecznie „zabija” zanieczyszczenia. Innym powodem są np. nieprzyjemne zapachy, jak dym papierosowy czy zapachy odzwierzęce, których ciężko się pozbyć domowymi sposobami. Ozonowanie świetnie sprawdzi się również w momencie, kiedy w domu zalęgnie się pleśń lub grzyby.

Jak tłumaczy ekspert z firmy Bitom:

  Dzięki temu, że ozon to gaz, potrafi dotrzeć w każdą, nawet trudno dostępną szczelinę. Przedostaje się w ciasne zakamarki, ale także wnika w różne materiały. Dywany, zasłony czy tapicerowane meble – ciężko je precyzyjnie oczyścić ręcznie. Również środki chemiczne nie zapewniają maksymalnej precyzji. Ozon radzi sobie z nimi doskonale. To świetna metoda na przywrócenie do mieszkania świeżości. Przyjemne, natlenione powietrze pozytywnie wpłynie nie tylko na zdrowie, ale również lepsze samopoczucie wszystkich domowników.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz