Artykuł sponsorowany

Dachowe płyty warstwowe – czym charakteryzują się te najlepsze?

Dachowe płyty warstwowe – czym charakteryzują się te najlepsze?

Z łatwością można zauważyć, że współczesne budownictwo wyraźnie stawia na energooszczędność, wyrażającą się przede wszystkim w dbałości o kwestie związane z termoizolacją. Bez względu na przeznaczenie konkretnego obiektu, wszystkim inwestorom zależy na tym, aby wyprodukowana do ogrzania powierzchni energia, nie została po prostu roztrwoniona. Dlatego coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się płyty warstwowe. Co warto wiedzieć o tych przeznaczonych na dach?

Czym są dachowe płyty warstwowe?

Na wstępie należy wyraźnie podkreślić, że najbardziej charakterystyczną cechą, która stanowi o wyjątkowości płyt warstwowych, jest ich specyficzna budowa. Specjaliści z branży, zarówno sami producenci, jak i wykonawcy, często żartują, że ich struktura przypomina nieco kanapkę. Porównanie to, choć może niezbyt wyszukane, jest jednak bardzo trafne. Dachowe płyty warstwowe są doskonałym przykładem tego, że połączenie właściwości konkretnych i na pozór różnych materiałów, może przynieść doskonałe rezultaty. O czym dokładnie mowa?

Pierwszą warstwę tego typu płyt, patrząc od strony zewnętrznej, stanowi ocynkowana i powlekana specjalistycznymi powłokami ochronnymi blacha stalowa, wyprofilowana w kształt trapezu. Takie rozwiązanie sprawia, iż element jest nie tylko niezwykle odporny na działanie trudnych warunków środowiskowych, ale wykazuje również doskonałe właściwości w zakresie sztywności oraz wydajności odprowadzania wody deszczowej. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów wytrzymałościowych blacha powlekana jest także od wewnątrz.

Sprawdź też: Dachowe płyty warstwowe – jakie najlepiej wybrać?

Sercem każdej dachowej płyty warstwowej jest oczywiście rdzeń. W tym przypadku spotkać można się z zastosowaniem 2 technologii. W pierwszej grupie znajdziemy płyty wypełnione wełną mineralną, a w drugiej zaś, płyty wypełnione piankami poliuretanowymi lub poliizocyjanurowymi – co stanowi rozwiązane nowocześniejsze, zapewniające współczynnik przenikania ciepła oscylujący w granicach 0,018. Co jeszcze warto wiedzieć o płytach dachowych?

Dachowe płyty warstwowe – korzyści i zastosowanie

Ten rodzaj płyt warstwowych zdecydowanie najczęściej można spotkać podczas realizacji prac, związanych z budową dachów skośnych, ale są też płyty dedykowane do dachów płaskich. Jego kąt nachylenia nie powinien być jednak mniejszy niż 4 stopnie. Na wyjątkową uwagę zasługuje również szybkość, z jaką mogą zostać przeprowadzone roboty. Dla ułatwienia życia wykonawcom, w zależności od kierunku układania, płyty dachowe mogą mieć fabrycznie wykonane podcięcie, ułatwiające sprawny montaż. Jeżeli zaś chodzi o samo przytwierdzenie płyt do podłoża, to w tym celu wykorzystuje się specjalistycznie zaprojektowane wkręty. Choć płyty warstwowe zdecydowanie najbardziej kojarzą się z termoizolacją, nie należy zapominać, że ich zastosowanie, niesie ze sobą także inne korzyści. Mowa tu przede wszystkim do wspaniałych właściwościach akustycznych, które gwarantują inwestorom, że w budynku nie będą musieli zmagać się z uciążliwym hałasem.

Wzrost zainteresowania płytami warstwowymi spowodował, że na rynku spotkać można się z ofertą wielu producentów. Często tych, którzy próbują przyciągnąć do siebie klientów, posługując się jedynie argumentem najniższej ceny. Jeżeli chodzi o materiały budowlane, czynnik ten, nigdy nie powinien stanowić żadnego wyznacznika. Znaczenie lepiej poszukać produktu, który charakteryzuje się idealnym współczynnikiem ceny do jakości. Takie płyty warstwowe wszyscy zainteresowani znajdą m.in. w ofercie firmy Kingspan Sp. z o.o., która dzięki swojej rzetelności oraz umiejętności podejścia do każdego ze zleceń w sposób indywidualny od lat postrzegana jest jako jedna z najlepszych. Wyróżniające się firmy zapewniają przede wszystkim obsługę kompleksową, w której poza sprzedażą znajduje się wycena i transport. Przy odrobinie szczęścia można także liczyć na wykonawstwo lub polecenie wykonawcy.

Płyty warstwowe, zarówno te przeznaczone na dachy, jak i na elewacje, w niedalekiej przyszłości zdecydowanie mogą zostać jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych, ponieważ mają ku temu pełny potencjał. Uniwersalność ich zastosowania sprawia, iż z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz