Artykuł sponsorowany

Czym zajmuje się galwanotechnika?

Czym zajmuje się galwanotechnika?

Wykonywana za pomocą różnych metod i użytych metali galwanizacja to proces, w którym wytwarza się specjalne powłoki na materiałach. Czynność tę wykonuje się z rozmaitych przyczyn: w celu dekoracyjnym, antykorozyjnym albo technologicznym. W jakich konkretnie przypadkach i komu warto zlecić usługę z zakresu galwanotechniki oraz czym ona dokładnie jest?

Zabezpieczenie antykorozyjne

Korozja to niszczycielski proces, który potrafi uszkodzić wiele produktów wykonanych z poszczególnych metali. Jest on wprawdzie stopniowy i można go dostrzec, ale zauważony zbyt późno kwalifikuje materiał do całkowitej renowacji lub wymiany na nowy produkt. Skorodowane elementy stanowią nie tylko problem z właściwym funkcjonowaniem całego urządzenia, którego są częścią, ale i zagrażają zdrowiu i życiu korzystających z nich użytkowników, mogą bowiem doprowadzić do wypadku. Okazuje się, że z korozją można skutecznie walczyć dzięki galwanotechnice. Cynkowanie i niklowanie galwaniczne to popularne metody stosowane w celu ochrony przed korozją, wykonywane chociażby przez doświadczoną firmę Limet z Mosiny w województwie wielkopolskim. Operacje związane z pierwszym terminem obejmują pokrywanie cienką powłoką cynku materiałów wykonanych ze stali. Rozmaite elementy wykorzystywane w przemyśle budowlanym czy samochodowym są stale narażone na korodowanie ze względu na warunki, w jakich pracują. Dzięki bardziej elektroujemnemu potencjałowi standardowemu cynku niż żelaza jest on nawet do kilkunastu razy bardziej odporny na występowanie korozji. Użycie niklu ma podobne zastosowanie, ale stosuje się go najczęściej na powłokę wykonaną z miedzi.

Wspaniała dekoracja

Galwanotechnika to również wytarzanie powłok ze złota lub srebra. Proces złocenia galwanicznego to jeden z najpopularniejszych wykorzystywanych do wzmocnienia walorów estetycznych danego przedmiotu. Biżuteria wykonana ze złota jest bardzo pożądana i posiada dużą wartość, w związku z czym ceny tego typu produktów są wysokie. Tańszy zamiennik uzyskuje się właśnie dzięki pokryciu powłoką ze złota. Pozłacane przedmioty nie są w całości wykonane z tego metalu szlachetnego, a jedynie pokryte jego cienką warstwą, wystarczającą jednak, by przedmiot wyglądał niezwykle podobnie do produktu całkowicie wykonanego ze złota. Analogicznym procesem jest srebrzenie – również w tym wypadku wyroby jubilerskie zyskują na wyglądzie, sprawiając wrażenie wytworzonych w całości ze srebra. Okazuje się więc, że galwanotechnika pozwala na uzyskanie bardzo przydatnych z różnych względów powłok, które posiadają specjalne właściwości. Warto więc zamawiać tego typu usługi u doświadczonych specjalistów, którzy przeprowadzą całą czynność rzetelnie i profesjonalnie, co z kolei przełoży się na najwyższą jakość finalnego produktu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz