Artykuł sponsorowany

Czym wyróżniają się nowoczesne układy sterowania i zabezpieczania do pomp?

Czym wyróżniają się nowoczesne układy sterowania i zabezpieczania do pomp?

Pompy zatapialne i powierzchniowe to urządzenia, które powinny być wyposażone w nowoczesny układ sterowania i zabezpieczania. Zapewnia on optymalną, wydajną pracę pompy, chroniąc ją także przed nadmierną eksploatacją i dbając tym samym o jej żywotność. Wiele dodatkowych możliwości sprawia, że tego typu układy stają się niezastąpione. Warto je jednak nabyć u renomowanych producentów – co konkretnie oferują w tym zakresie?

Właściwa praca pompy

Pompy powierzchniowe czy zatapialne pracują wydajnie w momencie, gdy poziom wody jest odpowiedni. Nierzadko nieodpowiednie parametry w tym zakresie powodują tzw. eksploatację na sucho, która może doprowadzić do uszkodzenia pompy. Zapobiegają temu nowoczesne układy sterowania i zabezpieczania do pomp, które w zależności od modelu współpracują z wyłącznikami pływakowymi, przetwornikami ciśnienia lub innymi czujnikami elektrycznymi. Warto wiedzieć, że zaawansowana technologia zawarta w tego typu układach dba o automatyczne wznowienie pracy pompy w momencie, gdy woda jest już na właściwym poziomie. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, które z pewnością jest jedną z głównych zalet układów sterowania do pomp.

To właśnie dzięki nim silnik nie ulega także przeciążeniu nawet podczas intensywnej eksploatacji. W takich sytuacjach następuje automatyczny reset, ale możliwe jest też wykonanie go manualnie. Oferowane przez firmę Ebara Pompy Polska układy sterowania i zabezpieczania do pomp zatapialnych i powierzchniowych chronią także przed nadmierną liczbą uruchomień w ciągu godziny. Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie doskonale zabezpieczają zatem pracę pomp – czym jeszcze się wyróżniają?

Odpowiednie zabezpieczenie

istotne jest także zabezpieczenie pomp zatapialnych i powierzchniowych na wypadek awarii innych komponentów całego systemu. Trwałe uszkodzenia spowodować może m.in. zwarcie w układzie zasilania silnika, przed czym jednak można zapewnić skuteczną ochronę. Bezpotencjałowe styki NC-NO to kolejny komponent nowoczesnych układów sterowania i zabezpieczania do pomp, który pozwala na zdalne monitorowanie awaryjnego zatrzymania pompy. Taka metoda ochrony wraz z bezpiecznikami czuwającymi nad poprawnym funkcjonowaniem obwodów pomocniczych czy transformatora to także jeden z istotnych parametrów tego typu urządzeń.

Warto wiedzieć, że zaawansowane rozwiązania technologiczne w zakresie układów sterowania i zabezpieczania do pomp zatapialnych i powierzchniowych sprawdzają się zarówno w instalacjach w gospodarstwach domowych, jak i budynkach komercyjnych czy nawet w niewielkich systemach przemysłowych. Za pomocą przycisków można w prosty sposób uruchamiać i zatrzymywać pompy, co jest niezwykle komfortowe. Układ jest też w stanie zdalnie alarmować np. o braku fazy czy inicjacji zabezpieczeń w obwodzie pomocniczym. W ten sposób źródła nieprawidłowej pracy są szybko lokalizowane, a funkcjonowanie całego systemu nie jest zagrożone.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz