Artykuł sponsorowany

Czym wyróżnia się piwo rzemieślnicze?

Czym wyróżnia się piwo rzemieślnicze?

Piwo jako napój o niskiej zawartości alkoholu ma szerokie grono odbiorców. Chociaż na wybór koncernowych trunków nie ma co narzekać, ich smaki niewiele się od siebie różnią, co wynika przede wszystkim z podobnej receptury. Jeśli poszukujemy czegoś unikalnego, warto zainteresować się piwami rzemieślniczymi, zwanymi też kraftowymi. Czy jest to produkt tylko dla koneserów? Zapraszamy do lektury.

Zmiana podejścia konsumentów

Mówi się, że o gustach nie warto dyskutować. Kwestia ta dotyczy również piw, przez co jedni preferują napoje importowane, zaś drudzy pochodzące od rodzimych koncernów. Podejście do złocistego trunku, którego historia sięga czasów starożytnych, jednak systematycznie się zmienia. Wielu konsumentów jest znudzonych mało oryginalnym, powtarzalnym smakiem piw, jakie znajdują na sklepowych półkach. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż duże browary w nastawieniu na zysk, ograniczają koszty produkcji do minimum, czasem nawet nie wykorzystując szyszek chmielu. Strategia oparta na ilości, a nie jakości, przekłada się zatem na mało wyrafinowaną recepturę, której świadoma jest coraz większa grupa klientów. Dlatego też w poszukiwaniu nowych doznań, niejako wracają do korzeni i raczą się piwem rzemieślniczym oferowanym przez lokalne niezależne od kapitału korporacyjnego browary.

Czym charakteryzują się piwa rzemieślnicze?

Jak mówi jeden z przedstawicieli firmy Westtrade od lat produkującej i dystrybuującej piwa regionalne:

W odróżnieniu od browarów komercyjnych, w procesie ważenia piw kraftowych stosuje się wyłącznie naturalne składniki takie jak woda, drożdże, chmiel oraz słód z wysokogatunkowych ziaren jęczmienia bądź pszenicy. Produkcja w niewielkim nakładzie jest także wolna od wszelkich dodatków polepszających i substytutów, przez co fermentacja przebiega zgodnie ze starymi prawidłami piwowarstwa. Wszystko to sprawia, że wyroby rzemieślnicze mają niepowtarzalny aromat i wyrazisty smak. Kto je już raz spróbuje, nie będzie chciał wrócić do innych trunków.

Nie da się ukryć, że produkcja piw kraftowych trwa znacznie dłużej niż przy skali przemysłowej. Przygotowanie trwa wiele tygodni i wymaga dużego zaangażowania, lecz dzięki temu trunek nie jest pozbawiany najważniejszych właściwości. Na duży plus mniejszych browarów należy przypisać warzenie kilku rodzajów piw, przez co każdy pasjonat złocistego napoju z pianką znajdzie coś dla siebie w ich asortymencie. Nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstwa Westtrade, które to wychodząc naprzeciw oczekiwań klientów, eksperymentuje z nowymi stylami. Szeroki wachlarz piw rzemieślniczych stanowi nie lada gratkę dla koneserów. Poszczególne produkty różnią się między sobą recepturą, barwą oraz zawartością alkoholu, więc jeśli jesteśmy otwarci na nowe doznania smakowe, warto zapoznać się z ofertą lokalnych browarów, które stawiają jakość na pierwszym miejscu.

Oceń artykuł (0)
0.0