Artykuł sponsorowany

Czym są instalacje niskoprądowe? Wyjaśniają fachowcy TECH-MAT

Czym są instalacje niskoprądowe? Wyjaśniają fachowcy TECH-MAT

Instalacje niskoprądowe pojawiają się w budynkach, gdzie tworzone jest nowoczesne zaplecze techniczne dla zaawansowanych systemów technologicznych, w tym teletechnicznych. Mogą być one zatem zamontowane w domach, biurowcach czy halach przemysłowych. Czym jednak są instalacje niskoprądowe i jakie ich rodzaje można wyróżnić? Na te pytania odpowiadają specjaliści z firmy elektroinstalatorskiej TECH-MAT.

Instalacje niskoprądowe, czyli sieci funkcjonalne

Instalacje niskoprądowe to sieci, które nie mają zapewniać dostaw prądu do sprzętów RTV/AGD, ale mają podnieść funkcjonalność budynku. Przede wszystkim są to sieci niskoprądowe dla różnych komponentów podwyższających komfort użytkowania danego obiektu, a także zwiększających jego bezpieczeństwo. Jak tłumaczą zaś elektroinstalatorzy z firmy TECH-MAT, takie instalacje bazują na niskim napięciu, co pozwala na ich efektywne wykorzystanie przy tworzeniu różnych systemów wspierających funkcjonowanie domu, szkoły, szpitala, urzędu czy biurowca.

Warto podkreślić również, że instalacje niskoprądowe stale się rozwijają, a ich poszczególne komponenty mogą się ze sobą łączyć. Z każdym rokiem ich znaczenie wzrasta, a to wiąże się także z wprowadzanymi na rynek nowinkami technicznymi w zakresie kontrolowania i monitorowania różnych modułów budynków.

Rodzaje instalacji niskoprądowych

Instalacje niskoprądowe montowane są zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach przemysłowych, komercyjnych oraz tych użytku publicznego. Fachowcy z firmy TECH-MAT zaliczają do tego rodzaju sieci:

  • instalacje sterowania klapami i drzwiami pożarowymi,
  • instalacje pomiaru CO (tlenek węgla),
  • instalacje sygnalizacji pożaru (SSP),
  • instalacje sygnalizacji włamania i napadu (SSWIN),
  • instalacje kontroli dostępu,
  • instalacje dźwiękowych systemów ostrzegawczych (DSO),
  • systemy rejestracji czasu pracy (RCP).
  • instalacje telewizji przemysłowej (CCTV).

Jeden ze specjalistów firmy elektroinstalatorskiej TECH-MAT z Lubawy położonej w województwie warmińsko-mazurskim dodaje, iż:

Realizacje naszej firmy dotyczą również automatyki budynkowej Smarthome i BMS. Podejmujemy się zatem integracji sieci niskoprądowych, które mogą tworzyć rozbudowane i powiązane ze sobą systemy. Możliwe jest to między innymi dzięki wykorzystywaniu okablowania strukturalnego oraz instalacji nowej generacji w standardzie KNX.

Montaż, rozruch i serwis instalacji niskoprądowej

Inwestorzy z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy chcą swoje budynki zautomatyzować i podpiąć pod różne instalacje niskoprądowe zachęcani są do współpracy z pracownią TECH-MAT. Jej zespół tworzą doświadczeni fachowcy z pasją, którzy wychodzą poza szablonowe rozwiązania, podążając przede wszystkim za branżowymi innowacjami. Firma TECH-MAT jest zatem w stanie zapewnić usługę montażu oraz rozruchu instalacji elektrycznych, ich przeglądy i konserwacje, a także naprawy. Terminowość, atrakcyjne ceny oraz gwarancja jakości, zapewnione!

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz