Artykuł sponsorowany

Czym różni się baner od plandeki?

Czym różni się baner od plandeki?

Zarówno baner, jak i plandeka mogą spełniać funkcję reklamową. Za ich pomocą właściciel firmy może zareklamować swoje usługi i produkty. Jednak czym jest baner? Czym jest plandeka? Czym się różnią od siebie? Którą wybrać? Na to ostatnie pytanie warto odpowiedzieć sobie samemu, jednak po lekturze poniższego artykułu na pewno będzie łatwiej podjąć decyzję.

Czym jest baner?

Baner, inaczej banner, to przekaz reklamowy lub informacyjny wydrukowany na płachcie materiału i umieszczony na przykład na budynku. Można go też zobaczyć w trakcie imprez w plenerze, chociażby podczas różnych wydarzeń sportowych. Przybiera on wtedy postać transparentu, na którym umieszczone jest nazwa firmy, jej logo oraz przekaz reklamowy.

Można wybierać pomiędzy banerami jednostronnymi i dwustronnymi, matowymi i z połyskiem. Banery różnią się formatem, wykończeniem krawędzi, ilością wzorów oraz technologią druku.

Jednak płachta materiału to tylko jeden wymiar baneru. Baner jest też formą reklamy spotykaną w Internecie.

Co to jest plandeka?

Na to pytanie odpowie ekspert z Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego ERKA z Gdańska:

Plandeka podobnie jak baner jest również płachtą materiału. Jednak ma zgoła inne zastosowanie. Chroni towar przewożony samochodami (ciężarowymi, TIR-ami i innymi pojazdami dostawczymi) przed przemoknięciem i wilgocią, a także brudem i pleśnią. Dlatego wykonana musi być ze specjalnej tkaniny albo gumowanej, albo nasączonej substancją hydrofobową (przykładem jest tłuszcz). Najczęściej jest to brezent, czyli gruba, mocna, impregnowana tkanina bawełniana. Innym, popularnym materiałem jest tkanina poliestrowa powlekana PCV. W obu przypadkach materiał jest odporny na rozciąganie i rozrywanie.

Na plandekach samochodowych może znaleźć się również przekaz reklamowy. Tym samym auto staje się atrakcyjną wizytówką firmy.

Plandeki służą też rolnictwu do przykrycia na przykład biogazowni czy szamba. Tkanina takich plandek jest odporna na uszkodzenia (również chemiczne), na promienie UV oraz wszelkie warunki atmosferyczne. Bez problemów oprze się działaniu substancji zawartych w nawozach sztucznych czy odchodach.

Przy pomocy plandeki można również zabezpieczyć basen, piaskownicę, łódź, jacht, ochronić drewno na opał przed zmoknięciem czy osłonić pojazd przed liśćmi i innymi zabrudzeniami.

Inny rodzaj plandek to plandeki budowlane. Niektórzy używają plandeki w trakcie remontu dachu, żeby zabezpieczyć dom przed zmoknięciem. Mogą one też być okryciem na płot, dają wtedy możliwość umieszczenia reklamy. Z plandeki tworzy się zabudowy dla ogródków restauracyjnych, piwnych – powiększają wtedy przestrzeń lokalu. Kolejnym zastosowaniem jest osłona myjni, werand, tarasów, altanek ogrodowych.

Plandeki różnią się rozmiarem, kolorem, grubością, splotem, gramaturą. Dla łatwego montażu wyposażone są w ocynkowane, stalowe kółka. Profesjonalnie uszyte są idealnie dopasowane do kształtu przykrywanych obiektów. Dla ułatwienia dbania o czystość są obustronnie lakierowane.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz