Artykuł sponsorowany

Czym kierować się przy wyborze opasek stabilizujących na nadgarstek?

Czym kierować się przy wyborze opasek stabilizujących na nadgarstek?

Urazy stawów nie zawsze wymagają włożenia stawu w gips. W przypadku niektórych schorzeń, zdarzeń wystarczy odpowiednie usztywnienie kończyny, odciążenie jej, celem zapewnienia właściwych warunków do powrotu do pełnej sprawności. Zamiast gipsu wykorzystuje się do odciążenia stawu różnego rodzaju opasek stabilizujących. W przypadku urazów nadgarstka do wyboru są dwa rozwiązania: stabilizatory „opaskowe” bez obejmy kciukowej oraz stabilizatory z obejmą kciukową.

Czy można samemu dobierać sprzęt rehabilitacyjny?

W przypadku jakichkolwiek urazów kończyn nie można zapominać, że samodzielny dobór opasek stabilizacyjnych czy też kul może przynieść więcej szkód niż pożytku. Samo ustąpienie bólu po zastosowaniu przypadkowo dobranego sprzętu ortopedycznego nie jest bowiem jednoznaczne z tym, że uraz kończyny minie bez żadnych „skutków ubocznych”. Wiedzą o tym doskonale pracownicy specjalistycznych sklepów wynajmujących sprzęt rehabilitacyjny, którzy dbają np.:

  • zapewnienie odpowiedniego poziomu obsługi,
  • służą niezbędnym przeszkoleniem w zakresie zakładania i użytkowania opasek, bądź kul,
  • dbają o wysoką jakość sprzętu rehabilitacyjnego, korzystając z produktów tylko renomowanych atestowanych firm.

Przykładem firmy, która dostarcza na rynek polski renomowanych produktów ortopedycznych ,jest firma „KOWSKY" Sp. z o.o., która jest autoryzowanym dystrybutorem pomocniczego sprzętu rehabilitacyjnego marki KOWSKY, obecnej na rynku już od 100 lat.

Dobrze jest pamiętać, że stabilizator nadgarstka nie pomoże przy złamaniach, czy poważnych urazach więzadeł. Wtedy niezbędne jest wprowadzenie innych metod leczenia, zależne od postawionej diagnozy lekarskiej.

Czy lepszy jest stabilizator ze skóry, czy z materiałów syntetycznych?

Dobry stabilizator nadgarstka pomoże w wykonywaniu codziennych czynności, zmniejszając ryzyko nadwyrężenia stawu i więzadeł osłabionych np. po długotrwałym usztywnieniu „ręki gipsem”. Stosowanie stabilizatorów na nadgarstek jest wskazane również po innego rodzaju urazach, niż złamanie z tego względu, że pomaga w powrocie do pełnej sprawności, czy też zapobieganiu ich wystąpieniu w przyszłości.

Opaski ortopedyczne na nadgarstek mogą być wykonane ze skóry jak np. stabilizatory nadgarstka KOWSKY lub z materiałów syntetycznych z różnego rodzaju materiałów jak poliester, poliamid czy też i elastan. Z punktu widzenia komfortu użytkowania, zwłaszcza przy skórze skłonnej do podrażnień warto wybierać stabilizator nadgarstka ze skóry. Skóra jest materiałem naturalnym, dlatego nie tylko zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii, ale również chroni rękę przed przepoceniem.

Kiedy stosować opaskę z obejmą kciukową, a kiedy bez niej?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje stabilizatora nadgarstka. Z jednej strony mamy stabilizatory nadgarstka zakładane dookoła nadgarstka stosowane przy takich przypadłościach jak zespół cieśni nadgarstka, czy też w pracach fizycznych w celu wzmocnienia siły chwytu, odciążenia wiązadeł- ścięgnistych. Z drugiej strony mamy stabilizatory z obejmą kciukową, pomocne w np. leczeniu zwyrodnień stawu siodełkowego kciuka czy tzw. „kciuka narciarza”.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz