Artykuł sponsorowany

Czym jest podłoga modułowa i gdzie warto ją zastosować?

 Czym jest podłoga modułowa i gdzie warto ją zastosować?

Od przewodów zasilających i ethernetowych, przez sieć światłowodową i połączenia urządzeń peryferyjnych - sama ilość okablowania niezbędna do zapewnienia stałej wydajności komputerów firmowych lub serwerowni jest oszałamiająca. Podniesiona podłoga modułowa ułatwia dostęp do tego ogromnego środowiska kablowego bez żmudnych prac budowlano-remontowych.  Sprawdza się także doskonale w przestrzeniach typu open space. Dlaczego? Tego dowiesz się z artykułu.

Czym jest podłoga modułowa?

Podłoga techniczna składa się z odpowiednio dobranych i zamocowanych na wspornikach płyt modułowych o określonych wymiarach. Dzięki takiej konstrukcji pod stabilnym podłożem powstaje przestrzeń, w której możemy ukryć wszystkie kable i przewody niezbędne do podłączenia urządzeń i sprzętów firmowych. Pod podłogą modułową możemy schować także instalację klimatyzacji precyzyjnej oraz inne instalacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej infrastruktury firmowej, na przykład przewody elektryczne i teletechniczne oraz mechanizmy zabezpieczeń.

Istotną zaletą podłogi modułowej jest to, że z łatwością dopasujemy ją do aranżacji przestrzeni, ponieważ konstrukcja może być pokryta dowolnym materiałem. Podłoże techniczne możemy wykończyć panelami, marmurem, gresem czy terakotą, a także wykładziną dywanową.

Dzięki temu, że podłoga techniczna składa się ze specjalnych modułów, w przypadku potrzeby konserwacji, przebudowy lub modernizacji nie musimy przeprowadzać żmudnych prac remontowych. Wystarczy zdjąć niezbędny panel lub panele, dokonać regulacji w wygodnej przestrzeni i wrócić do pracy.

Zastosowanie podłogi modułowej

Podłogi modułowe są niezwykle funkcjonalne, dlatego doskonale sprawdzają się w przestrzeniach firmowych i budynkach użyteczności publicznej. Płyty, z których zbudowana jest podłoga techniczna, mają właściwości antyelektrostatyczne oraz doskonałe parametry izolacyjne. Jest to więc bardzo bezpieczne rozwiązanie, ponieważ w przypadku zwarcia w okablowaniu nie ma ryzyka porażenia prądem. To jednak nie jedyna pożądana cecha, która zwiększa bezpieczeństwo budynku.

Podłogi techniczne wykonywane przez firmę Peranek sp. z o.o. sp.k wykazują się niepalnością w klasie A1 oraz posiadają specjalne kratki nawiewne. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach zaopatrzonych we własne serwerownie. Dzięki szafom klimatyzacji precyzyjnej możliwe jest doprowadzenie  poprzez podłogę techniczną zimnego powietrza we wszystkie szczególnie wrażliwe na ciepło punkty – np. szafy serwerowe.

Opracowanie:
Warszawa, Ksawerów 21
tel. 22 853 34 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz