Artykuł sponsorowany

Czym jest osuszenie wilgoci technologicznej?

Czym jest osuszenie wilgoci technologicznej?

Wilgoć w budynkach to bardzo niepożądane zjawisko, które nie tylko doprowadza do strukturalnych zniszczeń m.in. murów, czy też które nie tylko wiąże się z nieprzyjemnym zapachem. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozrost grzybów i bakterii przy zawilgoceniach, co odnosi się również do tzw. wilgoci technologicznej. Czym ona jest i jak sobie z nią radzić? Tego dowiesz się razem z nami!

Czym jest wilgoć technologiczna?

Zjawisko wilgoci technologicznej odnosi się przede wszystkim do szeroko pojętego budownictwa oraz sztuk remontowych. To właśnie przy rosnącym tempie budowy dochodzi poprzez różne procesy wznoszenia oraz remontu do zawilgocenia ścian, stropów, czy posadzki. Również same materiały budowlane posiadają odpowiedni stopień swojej wilgotności, który warto wyeliminować dla ich wyższego standardu jakościowego. Pozostawienie wilgotnych ścian do naturalnego suszenia może zaś trwać bardzo długo, a użytkowanie budynku z wilgocią technologiczną spowoduje pogorszenie jakości powietrza oraz możliwość wystąpienia grzybów i pleśni w pomieszczeniach. Jak tego uniknąć? Skieruj swoją uwagę na usługi profesjonalnego osuszania!

Profesjonalne osuszanie wilgoci technologicznej

Technologii osuszania wilgoci technologicznej jest wiele, a dobór tej właściwej zależy do wielu czynników. Najważniejszymi z nich, są: stopień i rodzaj zawilgocenia, typ powierzchni zawilgoconej, warunki techniczne obiektu, oraz budżet. To właśnie na postawie pełnej identyfikacji problemu oraz zagrożeń, należy wdrażać odpowiednie działania mogące znajdować swoje oparcie o specjalne wentylatory, dmuchawy, nagrzewnice elektrycznej, czy też o procesy iniekcyjne! Jakiemu podmiotowi zlecić jednak określenie stanu zawilgocenia technologicznego wraz z eliminacją problemu? Przede wszystkim należy korzystać z usług pracowni mikologicznych, które zajmują się właśnie tworzeniem opinii mikologicznych, czy gwarantujących osuszanie, odgrzybianie i zabezpieczanie obiektów. Tu warto zwrócić się o pomoc do firmy MYKO-SYSTEM, która wykorzystuje technologie renomowanych firm Schomburg, Deitermann, Remmers, Drizoro!

Dlaczego warto eliminować wilgoć technologiczną?

Wilgoć technologiczna przy budowie czy remoncie utrudnia znacznie prace i wpływa później na standard obiektu. Osuszane pozwala zatem skrócić proces inwestycyjny wraz z możliwością szybkiego przejścia do prac wykończeniowych. Długofalową zaletą jest zaś zmniejszenie kosztów ogrzewania wnętrz, zahamowanie rozwoju grzybów i pleśni, czy zapobieganie korozji materiałów. Walka z wilgocią technologiczną to również niwelowanie zjawiska kondensacji pary wodnej! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz