Artykuł sponsorowany

Czym jest diagnostyka komputerowa pojazdu?

Czym jest diagnostyka komputerowa pojazdu?

Samochodowa diagnostyka komputerowa jest jak RTG., czyli prześwietla pojazd. Specjalista w zakładzie, w ciągu kilkunastu minut, jest w stanie „postawić diagnozę”. Usługę przeprowadzamy w celu sprawdzenia pojazdu oraz w przypadku problemów, jakie pojawiły się podczas jazdy. Dzięki nowoczesnej technologii mechanik w warsztacie nie musi poszukiwać przyczyny awarii, co często wiąże się z demontażem auta.

Na czym polega diagnostyka komputerowa?

Diagnostyka komputerowa pozwala na bezawaryjne użytkowanie aut, nawet przez długi czas. Zakład mechaniki wykonuje przegląd wszystkich podzespołów, w wyniku czego, jest w stanie ocenić stan techniczny auta na 100%. Specjalny komputer – tester diagnostyczny – podłączany jest do pojazdu, który informuje o kondycji samochodu, jego części i miejscu występowania oraz przyczyny usterki. W ciągu zaledwie kilka minut wyświetla te, które dotyczą wykrytych nieprawidłowości. Rozpoznane zostają kody usterek np.: systemów bezpieczeństwa ABS, ASR, ESP, AIRBAG, SRS, EPC oraz awarii sterownika silnika i układu paliwowego. Serwis DURCAR Damian Dura sprawdza też parametry auta podczas jazdy, m.in.: przepływomierz, silnik, temperatura, wskaźniki, czasy wtrysku, automatyczna skrzyni biegów, system klimatyzacji.

Jakie są zalety diagnostyki komputerowej?

Diagnostyka komputerowa niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Pozwala bardzo szybko skontrolować stan techniczny układów i podzespołów, bez demontażu poszczególnych części. Jest niezwykle skutecznym sposobem wykrywania usterek, a także kompleksową diagnozą samochodu. Jeśli zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej, auto traci moc w czasie jazdy, pojawiły się problemy z układem napędowym, podwyższonym spalaniem czy słyszymy jakieś nietypowe dźwięki, warto skorzystać z usługi. Metodę stosuje się podczas zakupu auta, można bowiem sprawdzić stan techniczny i dotrzeć do wielu usterek. Dlatego warto poddać pojazd diagnostyce, żeby uniknąć, później kosztownych napraw.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz