Artykuł sponsorowany

Czy warto ogrzewać dom gazem płynnym?

Czy warto ogrzewać dom gazem płynnym?

W Polsce przez przynajmniej kilka miesięcy istnieje konieczność ogrzewania pomieszczeń. Jak wiadomo część z dostępnych metod przyczynia się do zwiększenia emisji gazów cieplarnianych i pogłębiania problemów klimatycznych. Rozwiązaniem, które w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jest bez wątpienia montaż instalacji na gaz płynny. Dlaczego warto rozważyć ten sposób ogrzewania? 

Jakie są zalety ogrzewania domu gazem LPG?

Od dawna mówi się, że ogrzewanie węglem ma bardzo dużo wad. Przede wszystkim jest czasochłonne, męczące i wymaga częstego doglądania. Ponadto bardzo brudzi ściany, a skutki dla środowiska i zdrowia ludzi z perspektywy czasu mogą być naprawdę tragiczne. Spalanie węgla powoduje uwalnianie do atmosfery ogromnych ilości dwutlenku węgla, tlenków azotu czy dwutlenku siarki, a także kancerogennych pyłów. To wszystko przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska i poważnych chorób układów krążeniowego i oddechowego. Ogrzewanie domu gazem płynnym to doskonałe rozwiązanie. Przede wszystkim metoda ta jest łatwa w obsłudze i nie wymaga częstego doglądania ani regulacji zbiornika. Ponadto spalanie gazu LPG jest nietoksyczne i bezwonne. Możesz także zapomnieć o konieczności usuwania pozostałości po spalaniu jak to ma miejsce w przypadku ogrzewania domu węglem. Warto pamiętać, że gaz płynny jest dużo wydajniejszy od paliw stałych – okazuje się, że zbiornik z gazem spokojnie starczy na kilka miesięcy.

Co należy wiedzieć o przydomowej instalacji gazu LPG?

Należy mieć świadomość warunków, jakie należy spełnić, aby na danej posesji móc zamontować zbiornik na gaz LPG. Dostępne opcje to zbiornik podziemny lub zbiornik naziemny. Elementy do instalacji zbiornikowych, takie jak: armatura zbiornikowa, reduktory, detektory gazu, manometry, oferuje firma GOK. Warto mieć na uwadze również umiejscowienie zbiornika na posesji. Zbiorniki naziemne muszą znajdować się przynajmniej 3 m od domu mieszkalnego oraz budynków produkcyjnych i magazynowych, 1,5 m od granicy posesji z sąsiadem i 5 m od wszelkich studzienek i rowów. Umiejscowienie zbiorników podziemnych jest mniej rygorystyczne. Tutaj należy zachować odległość 1 m od budynków mieszkalnych magazynowych i produkcyjnych, 0,5 m od granic działki i 5 m od studzienek i rowów. Żaden zbiornik na gaz LPG nie powinien znajdować się dalej niż 35 m od drogi dojazdowej, aby umożliwić jego tankowanie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać