Artykuł sponsorowany

Czy warto naprawiać buty u szewca?

Czy warto naprawiać buty u szewca?

Szewc to jeden z zawodów, który powoli zanika. Kiedyś zakład szewski znajdował się w niemal każdym mieście. Dziś łatwość w kupieniu nowych butów sprawiła, że ten trudny i potrzebny kiedyś zawód został zapomniany. Istnieją wciąż zakłady szewskie, które są w stanie przywrócić każdym butom dawną świetność – takie rozwiązanie posiada wiele zalet i doskonale wpisuje się w ekologiczny nurt no waste.

Konsumpcyjny styl życia w odwrocie

Łatwość w kupieniu ubrań, butów czy akcesoriów sprawia, że nasze szafy pękają w szwach. Mamy dziesiątki ciuchów, z których części nie nosimy, choć wydaliśmy na nie ciężko zarobione pieniądze. Kompulsywne kupowanie sprawia, że wydajemy wiele na rzeczy, których nie potrzebujemy. Najczęściej korzystamy z tych sprawdzonych, ulubionych i najlepiej leżących koszulek, spodni czy butów, a gdy się niszczą, wyrzucamy je z ciężkim sercem. Na szczęście nie musimy iść z nurtem i pozbywać się rzeczy, które lubimy, tylko dlatego, że łatwo dostępne są nowe. Ze zniszczonymi butami warto udać się do szewca i poprosić o ich naprawę. Niezależnie, czy się rozkleją, czy zedrą, porysują, podziurawią czy odpadną z nich fleki – dobry specjalista poradzi sobie z każdym, nawet nietypowym problemem związanym z eksploatacją obuwia.

Dodatkowo zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Kupowanie droższych, ponadczasowych butów i ich późniejsze naprawianie jest w dłuższym czasie o wiele tańsze, niż kupowanie tańszych modeli i wymienianie ich po uszkodzeniu. Korzystanie z usług szewskich to na pewno duża ulga dla portfela.

Pewna wygoda

Aby naprawić buty warto udać się do warszawskiej Naprawy Obuwia Marcina Niemca. Świadczy on usługi wymiany fleków, zelowania, renowacji obcasów i spodów, zmiany wielkości cholew, usuwania zadrapań, uzupełniania ubytków i zszywania czy klejenia butów. Pomaga odświeżyć i przywrócić do dawnej świetności ulubione buty, niezależnie od materiału, z którego są wykonane.

Warto naprawiać wygodne obuwie, ponieważ nigdy nie mamy pewności, że nowe po dłuższym noszeniu nie zacznie nas obcierać, powodować bolesnych pęcherzy czy negatywnie wpływać na sposób chodzenia. Sprawdzone buty, które towarzyszyły nam na długich spacerach czy podczas pieszych wycieczek albo w których przetańczyliśmy noce nie musi trafiać do kosza przy pojawieniu się ubytków albo rys. Dobry szewc sprawi, że będą wyglądały jak nowe.

Ekologia w najlepszym wydaniu

Jeszcze kilkanaście lat temu dziurawe ubrania były cerowane, a dziś mały ubytek jest pretekstem do kupienia np. nowej bluzki czy butów. Ich ceny są niskie, jednak to, czego nie widzimy w sklepach, to koszty ich wyprodukowania związane z degradacją środowiska.

Obecnie modny nurt no waste to nic innego, jak próba nakłonienia nas do nie wyrzucania rzeczy, które jeszcze mogą być dobre. Dotyczy to zarówno jedzenia i trendu gotowania z resztek, jak i przedmiotów codziennego użytku, które warto naprawiać, np. butów u szewca. Dzięki temu nie przyczyniamy się do eksploatacji środowiska naturalnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz